دستور وزیر میراث فرهنگی برای نجات تپه باستانی چال خندق سمنان اجرا شد

دستور وزیر میراث فرهنگی برای نجات تپه باستانی چال خندق سمنان اجرا شد

ایرنا- مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان سمنان اظهار داشت: عملیات نجات بخشی و ساماندهی تپه تاریخی چال خندق سمنان، به فاصله کمتر از یک روز بعد از دستور وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی اجرائی شد.


به گزارش جاوید شو به نقل از خبرگزاری ایرنا، حمیدرضا دوست محمدی روز یکشنبه به رسانه ها اضافه کرد: وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی در بازدید از تپه تاریخی چال خندق سمنان، در قالب برنامه های سفر دولت سیزدهم به استان، ساماندهی محوطه این منطقه تاریخی را خواهان شد.
مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان سمنان اظهار داشت: دستور سیدعزت الله ضرغامی برای نجات بخشی تپه تاریخی چال خندق یا دژ چرمنه اجرائی شد و در حال انجام می باشد.
وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی در بازدید روز پنجشنبه ۱۳ آبان ۱۴۰۰ از جاذبه های سمنان اظهار داشته بود: وضعیت بنای شیشه ای در کنار تپه تاریخی چال خندق، زیبنده یک تپه تاریخی نیست و نیاز به ساماندهی دارد.
ضرغامی در بازدید از تپه چال خندق بر ساماندهی حریم این تپه تاریخی با مشارکت شهرداری اصرار کرد و اضافه کرد: با اعتبارات محدودی که در سفرهای استانی وجود دارد این محوطه تاریخی در سمنان ساماندهی گردد و از طرفی نیاز است برای برنامه های توسعه ای که در دست اجرا است، اعتبار تامین گردد.
تپه چال خندق شاهجوق مربوط به دوران قبل از تاریخ ایران باستان است و در ۹ اردیبهشت ۱۳۸۲ با شماره ۸۶۲۱ بعنوان یکی از آثار ملی ایران به ثبت رسید.

1400/08/16
13:20:15
5.0 / 5
594
این پست جاوید شو را پسندیدید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۲
جاوید شو جاوید شو