گردشگری یکی از موثرترین روش ها برای پیاده کردن افکار است

گردشگری یکی از موثرترین روش ها برای پیاده کردن افکار است

به گزارش جاوید شو وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی اظهار داشت: گردشگری یکی از موثرترین روش ها برای پیاده کردن افکار و بستر وحدت میان مسلمانان است.


به گزارش جاوید شو به نقل از ایرنا از میراث آریا، سید عزت الله ضرغامی در نشست میهمانان خارجی شرکت کننده در سی وپنجمین کنفرانس بین المللی وحدت اسلامی که شامگاه جمعه ۱۴۰۰ در سالن سعدی برج میلاد برگزار شد، بیان کرد: هم اکنون در دنیا استکبار جهانی تلاش می کند عظمت و قدرت را از ما بگیرد.
او با قرائت آیه ۵۵ سوره نور در این مراسم، افزود: دشمنان تلاش شان این است که وحدت میان مسلممانان را بگیرند. برای همین به انواع بهانه ها، یک اسلام تکفیری راه انداختند، اما به نتیجه نرسیدند. خداوند در قرآن آیاتی دارد که این ها بشارت های قرآنی است. ان شاءالله بتوانیم آنچه که شایسته است و قرآن وعده داده است، عمل نماییم.
وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی در ادامه اظهار داشت: گردشگری یکی از بهترین و موثرترین روش ها برای پیاده کردن افکار و بستر وحدت است. گردشگری حق همه مردم دنیاست و نیاز همه آحاد مردم است.
ضرغامی افزود: حق گردشگری یک مطالبه فطری است. جهان اسلام باید از این موقعیت استفاده نماید. بدین سبب به دبیر مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی پیشنهاد می دهم که در این مجمع، بخش گردشگری اسلامی را راه اندازی کنند تا بتوانیم از این طریق، در جهان اسلام وفاق ایجاد نماییم.
وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی، در ادامه اظهار داشت: متاسفانه کشورهای اسلامی از موقعیت گردشگری یکدیگر اطلاع ندارند و باید تعاملات ایجاد شود.
او افزود: ایران هراسی که بطور مکرر از شروع پیروزی انقلاب اسلامی در کشور پیاده شده است یکی از نقشه های دشمن است. هر توریستی که به ایران می آید، کلا نظرش درباره ایران عوض می شود و این به یک ایران دوستی تبدیل شده است.
مهندس ضرغامی تصریح کرد: گردشگران وقتی می آیند، می بینند که کشور به خوبی اداره می شود، به ما می گویند مگر شما تحریم نبودید؟
وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی در ادامه صحبت های خود اظهار داشت: زمینه های اعتقادی و علقه های مشترک ما زیاد است. همانطور که غذای حلال در دنیا تبدیل به برند جهانی شده است، در زمینه گردشگری خانواده محور نیز می توانیم فعالیت نماییم.
ضرغامی افزود: حالا خانواده ها در کشورهای اسلامی می خواهند انواع تفریحات نشاط آور سالم را داشته باشند. در جمهوری اسلامی همه این موارد فراهم گشته است و امکانات ویژه رفاهی برای خانواده ها و بانوان برقرار است.


منبع:

1400/07/30
23:45:25
5.0 / 5
816
این پست جاوید شو را پسندیدید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
جاوید شو جاوید شو