خضریان:

نمایندگان به دنبال حل مشکلات معیشتی کارکنان دستگاه قضایی هستند

نمایندگان به دنبال حل مشکلات معیشتی کارکنان دستگاه قضایی هستند

به گزارش جاوید شو سخنگوی مجمع نمایندگان استان تهران از پیشنهادات نمایندگان مجلس شورای اسلامی برای حل مشکلات معیشتی قضات و کارکنان دستگاه قضایی اطلاع داد.


به گزارش جاوید شو به نقل از خبرگزاری ایرنا، "علی خضریان" روز دوشنبه در نشست مجمع نمایندگان استان تهران در مجلس شورای اسلامی با مدیرکل، مدیران و مسئولان دادگستری این استان جزئیات نشست امروز را بررسی کرد.
وی اظهار داشت: مسؤلان دادگستری در این جلسه ضمن عرضه گزارشی از وضعیت پرونده های قضایی، اطلاعاتی را در مورد سختی کار قضات در رسیدگی به تعداد بالای پرونده های قضایی و مشکلات بوجود آمده ناشی از آن عرضه کردند.
وی افزود: مسئولان دادگستری استان تهران همینطور مشکلات معیشت قضات و کارکنان دادگستری و امکان جذب قضات جدید را بررسی کردند.
نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس یازدهم اضافه کرد: نمایندگان هم موضوع هایی از قبیل کمک برای رفع مشکلات مردم در دستگاه قضا، انجام کار پژوهشی برای کمک مجلس و اعلام آمادگی برای همراهی با دستگاه قضا به منظور رفع برخی مشکلات تقنینی و کاهش پرونده های قضایی را مطرح نمودند و تاکید داشتند که اصلاح قوانین باید به شرط انجام کار پژوهشی باشد و مشخص شود که کجای قوانین زمینه ایجاد مشکلات عمومی، اجتماعی و افزایش پرونده های قضایی را فراهم نموده است.
عضو هیات رییسه کمیسیون اصل ۹۰ مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: قطعا همانطور که در مجلس یازدهم به اصلاح قوانین جهت کاهش پرونده در دیوان عدالت اداری مبادرت ورزیده شد، در صورت احتیاج به اصلاح قوانین در دیگر حوزه های قضایی هم ورود خواهد کرد؛ نمایندگان برای بهبود وضعیت معیشتی قضات و کارکنان پیشنهاد ایجاد و تشکیل کارگروه هایی جهت بررسی دقیق تر نظام پرداخت حقوقی را دادند و برای توجه به بودجه دادگستری در بودجه سالهای آینده و همینطور عرضه پیشنهاد به دولت برای اصلاح لایحه بودجه سال آینده به منظور حل مشکل معیشتی کارکنان و قضات اعلام آمادگی کردند.


منبع:

1400/07/27
10:06:16
5.0 / 5
606
تگهای خبر: دستگاه
این پست جاوید شو را پسندیدید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۵
جاوید شو جاوید شو