رئیس دانشكده روابط بین الملل دانشگاه اوراسیا:

دانشجویان قزاقی به زبان فارسی علاقه مندند

دانشجویان قزاقی به زبان فارسی علاقه مندند

میراث قاسوبایف در دیدار رایزن فرهنگی کشورمان در قزاقستان با بیان علاقه مندی دانشجویان قزاقی به زبان فارسی اظهار داشت: دانشکده روابط بین الملل دانشگاه اوراسیا همواره مشتاق توسعه مناسبات خود در همه عرصه ها با جمهوری اسلامی ایران است.


به گزارش جاوید شو به نقل از ایرنا به نقل از روابط عمومی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، علی اکبر طالبی متین، رایزن فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در قزاقستان با میراث قاسوبایف، رئیس دانشکده روابط بین الملل دانشگاه ملی اوراسیا دیدار و گفتگو کرد.
در این دیدار که آقژیگیت علیبیک اولی، رئیس کرسی شرق شناسی این دانشگاه هم حضور داشت، طالبی متین ضمن قدردانی از همکاریهای مستمر مشترک اظهار داشت: در سالهای اخیر رایزنی فرهنگی با دانشگاه اوراسیا همکاریهای خوبی در زمینه های مختلف داشته است.
وی اضافه کرد: رایزنی فرهنگی ایران آمادگی دارد در صورت نیاز دانشگاه اوراسیا، استاد زبان فارسی از ایران برای دانشجویان زبان فارسی اعزام و نسبت به اعزام اساتید دانشگاه اوراسیا برای استفاده از فرصت مطالعاتی به جمهوری اسلامی ایران اقدام نماید.
رایزن فرهنگی کشورمان در قزاقستان اذعان کرد: بر این باور هستیم که با اراده جدی در میان و اجرای برنامه های مشترک بتوانیم در دراز مدت در حوزه آموزش زبان فارسی تحول جدی ایجاد نماییم.
وی ضمن اشاره به مسلمان بودن مردم دو کشور، همینطور همسایه بودن ایران و قزاقستان و داشتن مرزهای مشترک آبی، وجود نقطه نظرات مشترک مانند برقراری صلح و دوری از نزاع و هم وجود فرهنگ های نزدیک به یکدیگر، بیان نمود: لازم است ظرفیت تعاملات در میان را به ظرفیت واقعی برسانیم و در این راستا ما آماده همه گونه همکاری هستیم.
میراث قاسوبایف، رئیس دانشکده روابط بین الملل دانشگاه اوراسیا، هم اظهار نمود: جوانان قزاقستان همواره علاقه زیادی به زبان و ادبیات فارسی دارند و امیدواریم با تعاملات فعال دوجانبه تعداد دانشجویان گروه زبان فارسی را افزایش دهیم.
وی اظهار داشت: دانشکده روابط بین الملل از زمان تأسیس اتاق ایرانشناسی در این دانشگاه، همواره علاقه مند و مشتاق به توسعه مناسبات خود در همه عرصه ها با جمهوری اسلامی ایران است.
قاسوبایف اضافه کرد: متاسفانه همه گیری ویروس کرونا تاثیر سنگینی بر زندگی مردم و همکاریهای بین کشورها و بخصوص بخش علمی و دانشگاهی گذاشته است. امیدواریم با همکاری ها و تلاشهای جدی در میان روز به روز بتوانیم مناسبات دو طرف را توسعه دهیم.
در ادامه این دیدار مقرر شد؛ در نشست بعدی که با حضور یرلان صدیقوف، رئیس دانشگاه اوراسیا و مجید صمدزاده صابر، سفیر ایران در قزاقستان برگزار می شود، تفاهم نامه دو جانبه مورد بررسی قرار گرفته و به امضاء مقامات دو طرف برسد.


1400/07/19
11:06:32
5.0 / 5
872
تگهای خبر: ادبیات , برنامه , فرهنگ
این پست جاوید شو را پسندیدید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۵
جاوید شو جاوید شو