رییس جامعه المصطفی العالمیه:

آموزش مجازی از محورهای مهم توسعه المصطفی است

آموزش مجازی از محورهای مهم توسعه المصطفی است

جاوید شو: قم ـ ایرنا ـ رئیس جامعه المصطفی العالمیه، آموزش مجازی را از محورهای مهم توسعه این نهاد معرفی و بیان کرد: المصطفی در قالب دانشگاه مجازی، از تجربیات خوبی در بخش آموزش غیرحضوری بهره مند است.


به گزارش جمعه شب از مرکز خبر حوزه، حجت الاسلام والمسلمین علی عباسی در دیدار محمدمهدی اسماعیلی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی از این نهاد علمی؛ اضافه کرد: تلاش داریم؛ این بخش در آینده توسعه بیشتری یابد.
وی افزود: موسسه آموزش های کوتاه مدت و فرصت های مطالعاتی نیز یکی دیگر از مراکز مهم جامعه المصطفی به شمار می آید که سالانه میزبان هزاران استاد و دانش پژوه از سراسر جهان است.
وی همین طور به معرفی جامعه المصطفی، فعالیت ها و دستاوردهای علمی و بین المللی آن پرداخت و اضافه کرد: جامعه المصطفی در سال ۱۳۸۶ از تلفیق ۲ مجموعه دست اندرکار آموزش معارف اسلامی و طلاب غیرایرانی شکل گرفت و امروز در اتحادیه های مهم دانشگاهی جهان عضویت دارد.
عباسی با اشاره به فعالیت مراکز جامعه المصطفی در داخل و خارج کشور، اظهار داشت: در خیلی از واحدهای آموزشی المصطفی، برادران اهل سنت در کنار پیروان مکتب اهل بیت(ع) به تحصیل اشتغال دارند و یکی از مراکز بزرگ جامعه المصطفی، که در استان گرگان واقع شده است، به برادران اهل تسنن اختصاص دارد و این مساله در بین مرکزهای آموزشی علوم اسلامی در جهان اسلام کم نظیر است.
وی با اشاره به تحصیل ده ها هزار دانش پژوه غیرایرانی از ۱۳۰ ملیت مختلف دنیا در این نهاد اضافه کرد: حوزه های دانشی المصطفی شامل سه قلمروی کلان علوم اسلامی، علوم انسانی و زبان و فرهنگ شناسی است.
وی افزود: نزدیک به ۱۶۰ رشته و گرایش در مقاطع مختلف در جامعه المصطفی درحال اجراست که برمبنای طرح تحول آموزشی، به بالای ۴۰۰ رشته و گرایش افزایش خواهد یافت و المصطفی در کنار نظام سطوح حوزوی، از نظام دانشگاهی با مدارک رسمی وزارت علوم و فناوری بهره می برد و مدارک دانش پژوهان خودرا بر طبق نیازهای منطقه ای آنها ارائه می کند.
عباسی آموزش زبان فارسی را به غیرفارسی زبانان، یکی از مهم ترین دستاوردهای این نهاد دانست و اضافه کرد: بنا به اذعان مسئولان آموزش زبان فارسی کشور، جامعه المصطفی در سالیان گذشته بیشترین دستاورد را در آموزش زبان فارسی به غیرایرانیان داشته است و دانش آموختگان آن در سراسر جهان با تسلط بر زبان فارسی از بهترین سفیران فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در کشورهای خود هستند.
وی افزود: دانش آموختگان المصطفی بهترین عقبه و مهم ترین سرمایه فرهنگی برای جمهوری اسلامی ایران و گفتمان انقلاب اسلامی به شمار می آیند و این سرمایه امروز در اختیار همه بخش های کشور قرار دارد.
وی با ابراز امیدواری نسبت به افزایش ارتباطات دوجانبه میان جامعه المصطفی العالمیه و وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی همزمان با افتتاح دولت سیزدهم؛ مدیریت مراکز قرآنی، حوزه چاپ و نشر، حج و زیارت و کارهای فرهنگی و بین المللی را از زمینه های مساعد برای توسعه همکاریهای مشترک عنوان نمود.
در ادامه این جلسه، پیشنهادهایی درباره زمینه های همکاری دوجانبه ارائه و مقرر شد؛ کارگروهی مشترک بمنظور تدوین سند همکاری میان جامعه المصطفی العالمیه و وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی تشکیل گردد./


منبع:

1400/07/10
09:16:46
5.0 / 5
871
تگهای خبر: فرهنگ
این پست جاوید شو را پسندیدید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۲
جاوید شو جاوید شو