سرپرست معاونت هنری وزیر فرهنگ:

باید زمینه معرفی آثار هنرمندان در عرصه بین الملل فراهم گردد

باید زمینه معرفی آثار هنرمندان در عرصه بین الملل فراهم گردد

جاوید شو باید زمینه معرفی آثار هنرمندان در عرصه بین الملل فراهم گردد


تهران - ایرنا- سرپرست معاونت امور هنری وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، با اشاره به تاثیرات مهم حراجی های بزرگ فروش آثار هنرمندان مانند اکسپو، اشاره کرد: باید زمینه های معرفی و فروش آثار باارزش و فاخر هنرمندان در عرصه بین المللی فراهم گردد.
به گزارش خبرنگار فرهنگی ایرنا، محمود شالویی چهارشنبه شب در دومین نشست صمیمی خود با هنرمندان هنرهای تجسمی که اکنون در سالن همایش این وزارتخانه درحال برگزاری است، با خوش آمدگویی به هنرمندان حاضر این رشته، به سابقه همکاری خود در پست مدیریت هنرهای تجسمی در دورهای گذشته، گفت: خوشبختانه دولتی مردمی سرکار آمده که سرشار از تلاش و کوشش، همت و خستگی ناپذیر است.
وی همین طور به دوران همکاری و دوستی خود در استان اصفهان اشاره نمود و اظهار داشت: با توجه به حضور آقای اسماعیلی در استانداری اصفهان، باتلاش و همت ایشان کارها و اقدامات خوبی انجام گرفت از این باتوجه به روحیه جهادی که از وی سراغ دارم به یقین می توان منتظر اقدامات وگامهای رو به جلو در هنرهای تجسمی باشیم و در ادامه با کار و فعالیت مضاعف جریان فرهنگی به اوج خودش رسیده و اتفاقات مبارکی دست پیدا نماییم.
سرپرست معاونت امور هنری وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در ادامه سخنان خود به موضوع برگزاری حراجی های بین المللی و تاکید آقای اسماعیلی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی بر راه اندازی آنها اشاره نمود وگفت: باید زمینه های معرفی و فروش آثار هنرمندان در عرصه بین الملل را هرچه سریع تر فراهم نماییم.
شالویی در ادامه با اشاره به تخصیص دو دهم درصد بودجه دستگاههای مختلف کشور به خرید آثار هنری، پیشنهاد کرد تا در جشنواره، همایش ها، مسابقات و... به برگزیدگان اینطور رویدادها بجای سکه و پول و... آثار هنری و صنایع دستی هنرمندان هدیه شود برای اینکه این امر علاوه بر کمک به درآمد و معیشت هنرمندان، به اقتصاد هنر نیز کمک شایانی خواهدنمود.
سرپرست معاونت امور هنری وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در خاتمه ضمن معرفی شماری از حاضران در این جلسه، ابراز امیدواری کرد تا بتوان دست در دست هم گامهای رو به جلو در هنرهای تجسمی برداشته شود.


منبع:

1400/07/07
22:43:21
5.0 / 5
814
این پست جاوید شو را پسندیدید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۲
جاوید شو جاوید شو