رکورد بیشترین نقد برای یک کتاب شکست

رکورد بیشترین نقد برای یک کتاب شکست

رمان جدید «سالی رونی» در کمتر از دو هفته رکورد بیشترین نقد برای یک کتاب را شکست.


به گزارش خبرنگار فرهنگی ایرنا از پایگاه اطلاع رسانی لیترری هاب، رمان جدید سالی رونی، داستان نویس و نمایشنامه نویس ایرلندی، با عنوان دنیای زیبا، کجایی (Beautiful World، Where Are You)، با ۶۷ نقد حرفه ای رکورد بیشترین نقد برای یک کتاب را شکست.
این کتاب در کمتر از دو هفته پس از انتشار، موفق شد از رمان آب و هوا نوشته جنی اوفیل با ۶۲ نقد، پسران نیکل از کلسن وایتهد با ۵۳ نقد و پاکیزگی نوشته گارت گرین ول نقدهای بیشتری بگیرد. تعداد نقدهای حرفه ای که روی این داستان نوشته شدند حتی از آدم های معمولی خود سالی رونی که ۶۱ نقد داشت هم پیشی گرفت. باتوجه به آن که در ایام آتی نقدرهای بیشتری درباره این کتاب نوشته و منتشر خواهد شد، احتمال می رود رکوردی که رونی این ماه ثبت می کند هیچ وقت شکسته نشود.
منتقدان همه مطبوعات معتبر جهانی از روزنامه نیویورک تایمز و مجله لندن ریویو آو بوکز گرفته تا مجله آتلانتیک و نیویورکر، بوستون گلوب و آیریش ایندیپندنت، درباره رمان جدید سالی رونی ۳۰ ساله نقد نوشته اند. از مجموع این منتقدان تابحال ۲۵ منتقد عاشق دنیای زیبا، کجایی شدند، ۲۱ نفر آنرا دوست داشتند و ۲۰ منتقد نظر ممتنع داشتند و در این میان تنها ۲ منتقد بودند که از خواندن این کتاب لذت نبردند.
دنیای زیبا، کجایی سومین رمان سالی رونی است که داستان چهار جوان به اسامی آلیس، فیلیکس، آیلین و سیمون را روایت می کند در کوشش برای ایمان آوردن به زیبایی جهان.
رونی نویسنده و فیلمنامه نویس ایرلندی (متولد ۱۹۹۱) با رمان های گفت و گو با دوستان (۲۰۱۷) و آدم های معمولی (۲۰۱۸) به شهرت جهانی رسید. بر طبق آمار انتشار یافته توسط موسسه تحقیقاتی نیلسن بوک، دو کتاب پیشین این نویسنده سی ساله تابحال در مجموع ۱۰ میلیون و ۹۰۰ هزار پوند فروش کرده اند و بیش از یک میلیون نسخه از آنها فروش رفته است.


منبع:

1400/06/28
20:43:40
5.0 / 5
1040
تگهای خبر: زیبایی , فرهنگ , كتاب
این پست جاوید شو را پسندیدید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۴
جاوید شو جاوید شو