کارگردان زن افغانستان در رأس هیات داوران جشنواره استکهلم

کارگردان زن افغانستان در رأس هیات داوران جشنواره استکهلم

«صحرا کریمی» فیلمساز زن افغانستانی به ریاست هیات داوران سی ودومین دوره جشنواره بین المللی فیلم استکهلم برگزیده شد.


به گزارش خبرنگار فرهنگی ایرنا از پایگاه اطلاع رسانی ورایتی، صحرا کریمی فیلمساز مطرح افغانستانی و رییس افغان فیلم که در پی پیشروی نیروهای طالبان در ماه آگوست (مرداد) افغانستان را ترک کرد، بعنوان ریاست هیات داوران دوره آتی از جشنواره بین المللی فیلم استکهلم برگزیده شد.
سی ودومین دوره جشنواره فیلم استکهلم از ۱۰ تا ۲۱ نوامبر (۱۹ تا ۳۰ آبان ۱۴۰۰) با نمایش حضوری و آنلاین ۱۰۰ فیلم در پایتخت سوئد انجام می شود. هیات داوران این رویداد سینمایی درباره برنده جایزه اسب برنزی برای بهترین فیلم و جایزه اسب آلومینیومی برای بهترین کارگردان، بهترین فیلم اول، بهترین تصویربرداری، بهترین فیلمنامه و بهترین بازیگر مرد و زن تصمیم گیری خواهدنمود.
کریمی علاوه بر ریاست هیات داوران جشنواره استکهلم، در میزگردی که با هدف آگاهی افزایی درباره تهدیدهایی که امروز در افغانستان متوجه هنرمندان و زنان است، شرکت خواهدنمود.
گیت شاینیوس (Git Scheynius) دبیر جشنواره استکهلم درباره انتخاب کریمی بعنوان رییس هیات داوران این جشنواره اظهار داشت: پشت فیلمسازان شجاعی چون صحرا کریمی می ایستیم و از تریبون خود برای به اشتراک گذاری پیام او درباره بحران در افغانستان استفاده می نماییم. مایه افتخارمان است که صحرا کریمی دعوت ما را برای ریاست هیات داوران جشنواره استکهلم قبول کرد.

1400/06/23
22:21:49
5.0 / 5
851
تگهای خبر: آنلاین , جشنواره , شركت , فرهنگ
این پست جاوید شو را پسندیدید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
جاوید شو جاوید شو