هنرمند آهنگساز:

آهنگسازان سینما نیازمند حمایت وزیر فرهنگ هستند

آهنگسازان سینما نیازمند حمایت وزیر فرهنگ هستند

جاوید شو: هنرمند موسیقی و آهنگساز آثار سینمایی با اشاره به مشکلات این قشر از جامعه هنری، از وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی خواست گوشه چشمی هم به این قشر داشته و از آنها حمایت کند.


محمد فرشته نژاد روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار فرهنگی ایرنا، بزرگترین دغدغه جامعه هنری ایران به ویژه آهنگسازان سینمارا که خود نیز عضو کوچکی از آنست، امنیت شغلی شامل کپی رایت، بیمه و بیمه بیکاری عنوان نمود که باید مورد حمایت قرار گیرند.
وی افزود: اغلب آهنگسازان سینما زخم خورده روابط علّی و معلولی هستند که نه سامانی برای کارشان می شود متصور شد و نه سری دارند که هرجا روند اجر بینند و بر صدر نشینند! به استثنای بعضی چهره های شاخص کشور که واجب الاحترام اند و مایه فخر.
این هنرمند آهنگساز سینما اظهار داشت: از مجموع تولیدات سینما سهم اندکی از آن در حدود ۲۰ درصد در اختیار آهنگسازان رسمی کانون آهنگسازان سینماست و الباقی در اختیار هنرمندانی که عضو این کانون نیستند و با رقم های غیرمتعارف و خارج از چهارچوب، هم موجب بی نظمی در دریافت کار برای آهنگسازان سینما می شوند، هم اثری بمراتب بی کیفیتِ شنیداری برای یک اثر دیداری تولید می کنند.
به گفته وی، این وضعیت بازار کمک به کسانی است که به واقع تلاش در کمرنگ کردن هنر هفتم و آثاری تولید می کنند که در حوزه هنری مانا نیست.

فرشته نژاد در عین حال اشاره کرد: به رغم تلاش ها و کاوش و پژوهش و ساخت و اجرای موسیقی، درآمد حاصله از آن به نسبت سایر مشاغل توجیه اقتصادی ندارد.
وی افزود: با احترام به سایر مشاغل، میزان کار و کوشش برای ساخت یک اثر موسیقایی چه به لحاظ زمانِ صرف شده و چه به لحاظ دریافتی حق الزحمه از تهیه کننده و سرمایه گذار، یک مبلغ ناچیز دربرابر حجم کار و هزینه های جاری و اقتصادی کشور است.منبع:

1400/06/15
11:18:08
5.0 / 5
853
تگهای خبر: حوزه هنری , فرهنگ , هنر , هنرمند
این پست جاوید شو را پسندیدید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۵
جاوید شو جاوید شو