تاکید شورای اسناد برمسئولیت کتابخانه ملی درباره یادمان های روسای جمهور

تاکید شورای اسناد برمسئولیت کتابخانه ملی درباره یادمان های روسای جمهور

به گزارش جاوید شو مدیرکل فراهم آوری و ارزشیابی اسناد سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران از تصمیم و تاکید شورای اسناد ملی بر مسئولیت این سازمان درباره یکپارچگی یادمان های رؤسای جمهور و اختیار سازمان در امور یادمان ها اطلاع داد.


به گزارش جاوید شو به نقل از خبرگزاری ایرنا از سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران، جلال طاهری مدیرکل فراهم آوری و ارزشیابی اسناد سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران درباره خبر یکپارچگی یادمان های رؤسای جمهور در کتابخانه ملی اظهار داشت: در تازه ترین جلسه شورای اسناد ملی، مبحث یادمان رؤسای جمهوری اسلامی ایران مطرح و بررسی گردید. سیامک سعید فوائدی، دادیار دادسرای دیوان عالی کشور ضمن تشریح اقدامات انجام شده در جهت دستور صادره از سوی دادستان کل کشور در خصوص یکپارچگی اسناد، آثار، اشیا و هدایای روسای جمهور در یادمان واحد زیر نظر سازمان، بر ابلاغ اجرای نظر دادستان کل کشور به سازمان برای اجرا در ایام آتی تصریح کرد.
او اضافه کرد: در ادامه جلسه ۳۶۰ شورای اسناد ملی اشرف بروجردی، رئیس سازمان اسناد و کتابخانه ملی، پیشینه ای از بحث های موجود درباره یادمان ها و اقدامات انجام شده از سوی سازمان را به استحضار اعضای شورا رساند و علاء الدین رفیع زاده معاون نوسازی اداری سازمان اداری و استخدامی کشور در مورد لزوم تعیین تکلیف دستور قضایی صادرشده و مصوبه هیات وزیران در این مورد مطالبی بیان کرد.
در نهایت اعضای شورا ضمن تاکید بر یکپارچگی یادمان های رؤسای جمهور و مسئولیت و اختیار تام سازمان در امور یادمان ها، مصوب کرد تا برابر دستور قضایی صادرشده دادستانی کل کشور در این مورد اقدام گردد. همینطور شورای اسناد ملی ایران تصمیم گیری در مورد پیش نویس آیین نامه یادمان های روسای جمهور را به مشخص شدن دستور قضایی صادرشده و ارسال پیش نویس برای اعضای شورا جهت بررسی و طرح در جلسات آتی کرد.
مدیرکل فراهم آوری و ارزشیابی اسناد سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران همینطور تصریح کرد: در این نشست ۱۰ ردیف درخواست مجوز امحای اوراق راکد در ارتباط با سازمان پزشکی قانونی، عنوان شد و مورد بررسی و تصویب قرار گرفت که مصوبه آن برای اجرا به دستگاه فوق ابلاغ خواهد گردید.
بنا بر اعلام سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران، سیصدوشصدمین جلسه شورای اسناد ملی ایران با حضور اشرف بروجردی رئیس سازمان اسناد و کتابخانه ملی، مهدی حجت، عضو متبحر در تاریخ و فرهنگ ایران و رئیس شورا، سیامک سعید فوائدی، دادیار دادسرای دیوان عالی کشور، علی کامیار، دادستان کل دیوان محاسبات کشور، علاءالدین رفیع زاده، معاون نوسازی اداری سازمان اداری و استخدامی کشور، محمدتقی نظرپور، معاون اداری، مالی و مدیریت منابع وزارت علوم تحقیقات و فناوری، رسول جعفریان، عضو متبحر در تاریخ و فرهنگ ایران و خسرو طالب زاده معاون اسناد ملی ایران به صورت مجازی برگزار شد.
به گزارش جاوید شو به نقل از خبرگزاری ایرنا، پیشتر اشرف بروجردی، رئیس سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران از طریق اندازی یادمان ریاست جمهوری حسن روحانی در این سازمان اطلاع داده و اظهار داشته بود: بر مبنای ماده ۵ قانون اسناد ملی، این سازمان پیگیر ایجاد یادمان های ریاست جمهوری است و الان مجموعه اسناد در ارتباط با روسای جمهوری دولت های پنجم، ششم، هفتم، هشتم، یازدهم و دوازدهم در سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران شکل گرفته و هر آن چه جنبه سندی دارد به آرشیو ملی منتقل می شود.


منبع:

1400/06/13
23:05:29
5.0 / 5
574
تگهای خبر: دستگاه , فرهنگ , كتاب
این پست جاوید شو را پسندیدید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۵
جاوید شو جاوید شو