مخالف وزیر پیشنهادی میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی:

بهتر بود ضرغامی بعنوان وزیر فرهنگ و ارشاد معرفی می شد

بهتر بود ضرغامی بعنوان وزیر فرهنگ و ارشاد معرفی می شد

جاوید شو: عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: بهتر بود ضرغامی بعنوان وزیر ارشاد معرفی می شد چون سابقه ای در میراث فرهنگی و گردشگری ندارد.


به گزارش خبرنگار سیاسی ایرنا، محمدرضا صباغیان بافقی در مخالفت با وزیر پیشنهادی میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی، اظهار داشت: ضرغامی در زمینه گردشگری سابقه و تخصصی ندارد. لیسانس وی در مهندسی عمران و فوق لیسانس اش مدیریت تجاری و فوق لیسانس دیگر او مدیریت صنعتی است.
نماینده مردم ابرکوه، بافق، خاتم و مهریز (استان یزد) افزود: بهتر بود ضرغامی بعنوان وزیر ارشاد معرفی می شد چون سابقه ای در میراث فرهنگی و گردشگری ندارد. کشور ایران آثار طبیعی و ملموس زیادی دارد و نیاز است زمینه های گردشگری فراوانی در روستاها ایجاد شود که باید برنامه ریزی شود.
صباغیان بافقی افزود: افزایش توریست خارجی مشکل اساسی دارد که در برنامه آقای ضرغامی به آن اشاره ای نشده و بصورت کلی مطرح گردیده است. می بینیم کشورهای همسایه مثل ترکیه گردشگران بسیاری دارند اما ۸۰ درصد گردشگران نیز مردم کشورمان هستند، چرا باید این اتفاق بیفتد؟ اگر ما این ظرفیت ها را داریم علت چیست که این ظرفیت ها و جاذبه ها توریست لازم جذب نمی شود؟
وی اشاره کرد: آقای ضرغامی چه راهکاری دارید که بتوانیم جذب گردشگر خارجی داشته باشیم؟ برای اینکه بعضی می گویند ما شهید داده ایم و جانفشانی کرده ایم و برخی مسائل نباید در کشور اتفاق بیفتد که باید شما در طول این مدت به این مساله اهمیت ویژه دهید.
عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس با اشاره به برنامه های وزیر پیشنهادی گردشگری افزود: در زمینه تبلیغات گردشگری کلی گویی شده است و یک برنامه عملیاتی ندارد. همین طور آقای ضرغامی برای رفع مشکلات فعالان گردشگری و صنایع دستی بعد از کرونا چه برنامه ای دارید؟
صباغیان اظهار نمود: عدم اشاره به نقش آفرینی انجمن های صنفی و استفاده از بخش خصوصی و بیمه راهنمایان گردشگری نیز نیاز به توجه ویژه و برنامه ریزی دارد که اگر این نکات در برنامه رفع گردد برنامه مشکلی نخواهد داشت.منبع:

1400/06/02
22:06:39
5.0 / 5
891
این پست جاوید شو را پسندیدید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۵
لینک دوستان جاوید شو
جاوید شو جاوید شو