کتاب بررسی فقهی و حقوقی عقد قمار منتشر گردید

کتاب بررسی فقهی و حقوقی عقد قمار منتشر گردید

کتاب بررسی فقهی و حقوقی عقد قمار نوشته رضا پورمحمدی به همت موسسه بوستان کتاب در 416 صفحه منتشر گردید.


به گزارش یکشنبه شب، موسسه بوستان کتاب، یکی از موانع تولید و اشتغال استفاده از منابع مالی در قمار به مثابه یک فعالیت غیر مولد اقتصادی می باشد، در خیلی از کشورها متولیان امور سیاسی و اقتصادی در کنار اتخاذ روش های غیر سرکوبگرانه از قانون به مثابه ابزاری برای مبارزه با این پدیده ضد اقتصادی و ضد اجتماعی بهره برده و قوانین مدنی و کیفری مختلفی برای مقابله با آن پیش بینی کرده اند.
در فقه و حقوق اسلامی نیز مقررات ویژه ای دراین زمینه وجود دارد که نشان دهنده توجه به نتایج تخریبگر شیوع این پدیده است.
اثر پیش رو به تبیین ماهیت فقهی و حقوقی قمار می پردازد و نشان میدهد چگونه تعریف ما از ماهیت قمار بر استنباط احکام و قوانین در رابطه با آن موثر است؛ همین طور این اثر، ادله فقهی تحریم قمار را مطالعه و بازبینی می کند.
در بخش پایانی کتاب نیز احکام و قوانین در رابطه با عقد قمار در قوانین موضوعه جمهوری اسلامی ایران بررسی شده است.
کتاب بررسی فقهی و حقوقی عقد قمار در سه بخش با عناوین مفاهیم و کلیات، بررسی فقهی حکم قمار و بررسی حقوقی حکم قمار نگاشته شده است.
نویسنده در بخش اول این کتاب مباحثی همچون تاریخچه و مفهوم شناسی، بررسی ماهیت قمار و شرایط اساسی برای صحت عقد قمار را مورد تبیین قرار داده است.
همچنین، در بخش دوم این کتاب نیز مباحث مختلفی مانند عقد قمار با رهان همراه با آلات معده، عقد قمار با آلات معده بدون رهان، عقد قمار بدون آلات معده همراه با رهان، عقد قمار بدون آلات معده و رهان و فروع قمار مورد بررسی قرار گرفته است.
بخش سوم این کتاب نیز شامل سرفصل هایی همچون فلسفه جرم انگاری، تجاهر به قمار بازی، خریدن و حمل کردن و نگه داری آلات مخصوص قمار و مسئولیت مدنی در جرم قمار است.
علاقه مندان با خرید اینترنتی این کتاب بوسیله نشانی اینترنتی مؤسسه بوستان کتاب به آدرس www.bustaneketab.com می توانند از تخفیف ۲۰ درصدی اثر مذکور بهره مند شوند./


1400/05/18
10:24:03
5.0 / 5
822
تگهای خبر: اینترنت , كتاب
این پست جاوید شو را پسندیدید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۵
جاوید شو جاوید شو