چند پیام تسلیت در سوگ آرشا اقدسی

چند پیام تسلیت در سوگ آرشا اقدسی

رییس سازمان سینمایی، انجمن بازیگران سینمای ایران، خانه سینما و معاون سیما در پیام هایی درگذشت «ارشا اقدسی» بدلکار نامدار ایرانی را تسلیت گفتند.به گزارش گروه فرهنگی ایرنا، در ایام گذشته ارشا اقدسی بدلکار مشهور و جوان ایرانی که بعد از حادثه ای شدید بر سر یک صحنه فیلمبرداری در لبنان به شدت مصدوم شده بود، در جدال با مرگ و زندگی، درگذشت و جامعه هنری ایران بار دیگر به سوگ نشست.

پس از فوت این هنرمند نهادها، متولیان و چهره های هنری مختلفی واکنش نشان دادند و برای وی طلب آرامش و مغفرت کردند.

اقدسی صحنه های ماندگاری بر جای گذاشت

حسین انتظامی در پیامی درگذشت ارشا اقدسی را تسلیت گفت. در پیام رییس سازمان سینمایی در پی درگذشت این بدلکار شناخته شده آمده است: «ارشا اقدسی نقش پررنگی در اعتلای حرفه بدلکاری و رشد و بالندگی آن داشت و صحنه های ماندگاری از خود به یادگار گذاشت. روانش شاد.

درگذشت این هنرمند محبوب را به خانواده و دوستان و همکارانش تسلیت می گویم».

انجمن بازیگران سینمای ایران

انجمن بازیگران سینمای ایران در پی درگذشت ارشا اقدسی، پیام تسلیتی صادر کرد. در پیام تسلیت انجمن بازیگران سینمای ایران آمده است:

«بازگشت همه به سمت اوست در اندوهی فراوان و تلخ همکار عزیزمان ارشا اقدسی در پی حادثه ای دلخراش، با پروازی جاودانه از میان ما رفت.

شورای مرکزی انجمن بازیگران سینمای ایران، در گذشت این بازیگر و بدلکار جسور، مهربان و خلاق سینما را به خانواده محترم ایشان و همکاران عزیز تسلیت عرض می نماید».

سیاوش وار جان خودرا اهدا کرد

خانه سینما با انتشار پیامی درگذشت ارشا اقدسی بدلکار شناخته شده ایرانی را تسلیت گفت. در متن پیام خانه سینما آمده است:

«بازگشت همه به سمت اوست

سینمای ایران همیشه وام دار عاشقانی است که تمام لحظه های عمرِ خودرا برای هنری که شیفتهِ آن هستند صرف می کنند و در این میان هستند کسانی که سیاوش وار جانِ خودرا به حرفه شان اهداء می کنند.

ارشا اقدسی هنرمندی است که جستجو کرد، یافت و آنگاه به اختیار برگزید و خویشتنِ خویش را به هنری که به آن عشق می ورزید هدیه کرد و چه با معناست که در آرامگاهِ پیمان ابدی به ابدیت می پیوندد.

جای ارشاها و جای پیمان ها، همیشه در سینمای میهن مان خالی می ماند و مرام شان چراغِ روشنِ راه آیندگان این هنر-صنعت خواهد بود.

خانه سینما و اعضای جامعه اصناف سینمای ایران در کنار خانواده گرانقدرش سوگوار ارشای عزیز هستند».

تسلیت معاون سیما

حمید شاه آبادی در پیامی درگذشت ارشا اقدسی، بدلکار جوان را تسلیت گفت. متن پیام تسلیت معاون سیما در پی درگذشت ارشا اقدسی به شرح زیر است:

«انا لله و انا الیه راجعون هجرت سریع ارشا اقدسی، بدلکار توانمند و هنرمند جوان، سبب تاثر گردید.

مرحوم ارشا اقدسی با وجود شهرت جهانی و کار در پروژه های بین المللی اما همیشه در خدمت سینما و تلویزیون ایران بود که نشانه تعهد وعشق او به مردم و کشورش بود؛ همچنان که معاونت سیما نیز این افتخار را داشت که از تخصص و توان وی در ده ها سریال، برنامه و مسابقه بهره ببرد.

آن مرحوم با بخشیدن زندگی به دیگران بعد از مرگش طبق وصیت خود، پایانی هنرمندانه را برای عمرش رقم زد.

اینجانب مراتب تسلیت خودرا به خانواده محترم این هنرمند و جامعه رسانه ای و هنری کشور ابراز داشته و برای آن عزیز سفر کرده علو درجات را از درگاه حق مسألت دارم».

«اقدسی» هم به «ابدی» پیوست

ارشا اقدسی بدلکار و بازیگر برنامه های مختلف سینما، تلویزیون و تئاتر، چهارشنبه گذشته (ششم مرداد) درحال فیلمبرداری بعنوان بدلکار یک فیلم سینمایی خارجی در بیروت گرفتار حادثه ای خطرناک و راهی بیمارستان شد.

وی ( متولد۱۳۶۱) از کودکی به ورزش علاقه داشت و آنرا دنبال می کرد. او رشته ورزشی آی کی دو (هنر رزمی ژاپنی) را فراگرفت و توانست مربی گری این رشته را هم کسب کند.

اقدسی از شاگردان مرحوم پیمان ابدی، بدلکار شناخته شده ایرانی بود که با ادامه دادن بدلکاری توانست سرمربی کلاس های بدلکاری او شود و به دنبال آن سکوی بانجی جامپینگ راه اندازی کرد و عنوان نخستین مربی بانجی جامپینگ و تونل باد صبا در ایران را از آن خود کرد.

ارشا اقدسی از سال ۱۳۸۵ گروه بدلکاران ۱۳ را تأسیس و کارهای خودرا در ایران و عرصه بین الملل گسترش داد و در فیلم های مختلف همکاری می کرد.


1400/05/15
13:12:37
5.0 / 5
986
تگهای خبر: برنامه , سفر , صنعت , فرهنگ
این پست جاوید شو را پسندیدید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
جاوید شو جاوید شو