انتشار فراخوان یازدهمین دوره تئاتر صاحبدلان

انتشار فراخوان یازدهمین دوره تئاتر صاحبدلان

به گزارش جاوید شو فراخوان یازدهمین دوره تئاتر صاحبدلان با محتوای دینی، تولید نمایش های فاخر دینی برای اجرا و تولید تله تئاتر، تقویت بنیان های تئاتر دینی و استمرار بخشیدن به آن در پیکره تئاتر کشور جهت اجرا در شهریور و مهرماه ۱۴۰۰ منتشر گردید.به گزارش عصر سه شنبه خبرنگار فرهنگی ایرنا، فراخوان یازدهمین دوره تئاتر صاحبدلان که از شهریور تا مهر ماه ۱۴۰۰ به همت کانون تئاتر دینی اداره کل هنرهای نمایشی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با همکاری ادارات کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استانهای کشور و انجمن هنرهای نمایشی برگزار می شود، منتشر گردید.

یازدهمین دوره تئاتر صاحبدلان با هدف ایجاد انگیزه و فرصت برای تولید نمایشنامه با محتوای دینی، تولید نمایش های فاخر دینی برای اجرا و تولید تله تئاتر، تقویت بنیان های تئاتر دینی و استمرار بخشیدن به آن در پیکره تئاتر کشور، بهره گیری از شیوه های خلاقانه در ارتقای نمایش های دینی و تبادل تجارب ملی و بین المللی هنرمندان درمورد نمایش های دینی در سرتاسر کشور برگزار می گردد.اداره کل هنرهای نمایشی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی اعلام نموده، داستان های قرآنی (قصص قرآنی، مفاهیم و مضامین آن)، زندگانی و سیره عملی چهارده معصوم (ع) بخصوص پیامبر اسلام (ص) مطابق با اسناد معتبر تاریخی، مضامین فاطمی (موضوعات برگرفته از شخصیت و زندگی حضرت فاطمه زهرا (س))، مضامین علوی (موضوع های برگرفته از شخصیت و زندگی حضرت علی (ع))، مضامین عاشورایی (آثار مبتنی بر وقایع و آموزه های حماسه عظیم عاشورا و تأثیرات آن در زندگی معاصر)، مضامین رضوی (انتخاب آثار از میان نمایش های برگزیده نهمین جشنواره سراسری تئاتر رضوی که در بجنورد برگزار خواهد شد)، فرهنگ مهدوی (آثار مرتبط به زندگی و شخصیت امام زمان (عج)، شخصیت های شناخته شده و موثر در تاریخ اسلام (دانشمندان، شاعران، نویسندگان و سیاست مدارانی که تأثیراتی پرارزش در جریان پیشرفت اسلام داشته اند) و تاثیر شخصیت ها و مفاهیم دینی بر زندگی معاصر بعنوان مهم ترین اولویت های موضوعی یازدهمین دوره تئاتر صاحبدلان عنوان شده است.

یازدهمین دوره تئاتر صاحبدلان در پنج بخش نمایش های صحنه ای، تعزیه، آئین های نمایشی، نمایش های میدانی و نقالی برگزار می گردد.

ستاد برگزاری در بخش نمایش های صحنه ای پذیرای نمایشنامه هایی خواهد بود که تابحال هیچ اجرایی از آنها (عمومی- جشنواره) به صحنه نرفته است. در بخش آئین های میدانی، آیین های دینی مناطق مختلف کشور پذیرفته خواهند شد که در رابطه با محتوای تئاتر صاحبدلان تولید شوند. همینطور نمایش های میدانی هم باید مرتبط بامحتوای تئاتر صاحبدلان باشند.

علاقه مندان برای آگاهی از روند ارسال آثار و دسترسی به فراخوان می توانند به تارنما (وب سایت) ایران تئاتر به نشانی theater.ir رجوع کنند. دبیرخانه یازدهمین دوره تئاتر صاحبدلان در تهران، خیابان استاد شهریار، کوچه هانری کوربن، پلاک ۱۸، طبقه دوم، کانون تئاتر دینی واقع شده است.


1400/05/12
23:56:08
5.0 / 5
957
تگهای خبر: جشنواره , سایت , فرهنگ , موزه
این پست جاوید شو را پسندیدید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
جاوید شو جاوید شو