مدیرعامل خبرگزاری جاوید شو:

رسانه ها اولویت ذهنی مخاطبان را به سمت راندمان هدایت كنند

رسانه ها اولویت ذهنی مخاطبان را به سمت راندمان هدایت كنند

مدیرعامل خبرگزاری ایرنا اظهار داشت: رسانه ها نقش مهمی در نهادینه شدن مفهوم راندمان در کشور دارند، بدین سبب رسانه های عمومی باید برای اجتماعی سازی فرهنگ راندمان، برنامه ریزی داشته و اهتمام کنند اولویت های ذهنی مسئولان، سیاستگذاران، قانونگذاران و... را به سمت اهمیت و ضرورت راندمان هدایت کنند.به گزارش جاوید شو به نقل از ایرنا، محمدرضا نوروزپور مدیرعامل خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا) اضافه کرد: زمانی که بحث راندمان به اولویت ذهنی و دغدغه مسئولان و قانونگذاران تبدیل گردد، به تبع آن، جامعه هم دراین زمینه مطالبه گر می شود.

وی با اعلان اینکه مفهوم و پیام تعدادی از علوم و دانشی که از غرب وارد کشور شده اند، به درستی منتقل نشده است، اشاره کرد: یکی از این مفاهیم روزنامه نگاری است؛ متاسفانه روزنامه نگاری در کشور ما محدود به یکی، دو ژانر شده است و سایر مسئولیت ها مانند روزنامه نگاری مبتنی بر توسعه، روزنامه نگاری مبتنی بر آگاهی بخشی و... فراموش شده است.

متاسفانه رسانه ها همچون روزنامه ها از رسالت خود که ارتقای سطح درک، سواد و فهم عمومی از مسائل اقتصادی، اجتماعی و سیاسی است، غافل مانده اند. اگر روزنامه نگاری به این وجوه از مسئولیت های خود برگردد و متوجه آنها شود، اساسا درباب درک اجتماعی و اجتماعی کردن مفهوم راندمان موثر خواهد بود.

به گزارش روابط عمومی سازمان ملی راندمان ایران مدیرعامل خبرگزاری جمهوری اسلامی با تاکید بر این که در دنیای امروز منابعی مانند انرژی روزبه روز درحال کاهش است، اظهار داشت: در وضعیت فعلی موضوع راندمان بحث بسیار مهم و مهم است. بعنوان مثال، به دلیل موقعیت جغرافیایی ایران، کمبود آب سال هاست در کشور مطرح بوده است، در صورتیکه با برنامه ریزی سیستماتیک برای راندمان و استفاده بهینه از منابع آبی کشور می توان مشکل کمبود آب را حل کرد.

وی با اعلان اینکه رسانه ها اولویت های ذهنی افراد جامعه را می سازند، اشاره کرد: زمانی که رسانه بتواند اولویت های ذهنی صنعت کار، قانونگذار، شهروند و... را به این سمت هدایت کند که «باید در همه امور راندمان بالا باشد»، آن زمان همه به فکر چاره می افتند و اگر راه چاره ای هم پیدا شد به آن پایبند خواهند بود.

نوروزپور افزود: هم اکنون دغدغه رسانه ها ساختن اولویت های دیگری است؛ رسانه ها یا سیاسی هستند یا اقتصادی. متاسفانه برخی هم بنگاه دار شده اند و رسانه ای که فعالیت اقتصادی یا بنگاه داری می کند، طبیعتا اولویت ذهنی که مقرر است برای مخاطب بسازد مبتنی بر اولویت کاری و ذهنی آن رسانه خواهد بود.

یادآور می شود در اولین دوره اعطای نشان ملی راندمان، خبرگزاری ایرنا موفق به دریافت لوح تقدیر از هیات داوران شد.


1400/05/05
12:40:54
5.0 / 5
963
تگهای خبر: برنامه , سیستم , صنعت , فرهنگ
این پست جاوید شو را پسندیدید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
جاوید شو جاوید شو