اجرای مشترك قطعه بابا یتو توسط دو گروه كر از ایران و كرواسی

اجرای مشترك قطعه بابا یتو توسط دو گروه كر از ایران و كرواسی

در حالی که تمامی گروه های آوازی و کُر در سراسر جهان بدلیل بیماری همه گیری کووید 19 با مشکل فعالیت و اجرا روبرو هستند؛ دو گروه کُر از کرواسی و ایران با هدف امید بخشی به مردم جهان و یادآوری زنده بودن ارزش های مشترک انسانی، یک موسیقی روح بخش مشترک را در سطح بین المللی اجرا کردند.


به گزارش گروه فرهنگی ایرنا، میلاد عمرانلو رهبر گروه کُر تُنال از تهران و یانیا کناپیچ، رهبر گروه کُر آنسامبل مدرسه موسیقی واراژدین در پروژه ای مشترک؛ قطعه «بابا یِتو» Baba Yetu که قطعه ای آفریقایی به زبان سواحیلی و به مفهوم «دعایی برای خداوند» است را، انتخاب کردند؛ که توسط این دو گروه در محل باغ موزه ی سینمای تهران و قلعه تراکوشچان واراژدین ضبط و اجرا شد.
این دو رهبر کُر از ایران و کرواسی در اطلاعیه ای مشترک نوشته اند: در این زمانه ی سخت که حالا با آن روبرو می باشیم، زمانه ای که ارتباطات انسانی به کمترین حد خود رسیده است، لازم است تا روحیه خودرا بازیابیم تا به شروع بازگردیم، تا به خود بازگردیم. بنا بر این Baba Yetu، و بنا بر این موسیقی آفریقا را انتخاب کردیم؛ این مهد مشترک انسانیت، و این نقطه ی اتصال همه ی مردم دنیا.
اعضای آنسامبل همه از دانش آموزان مدرسه واراژدین هستند در صورتیکه گروه کُر تُنال تهران از موزیسینهای جوان و با تجربه تری تشکیل شده اند.
ضبط صدا و تصویر هر یک از گروه ها جداگانه انجام و سپس همگی با هم به شکل ویدئویی ترکیب شد. این ویدئو که در مکان هایی زیبا مانند، باغ موزه سینمای تهران و قلعه ی Trakošćan همین طور مناظری از ایران و کرواسی گرفته شده است شما را با نوای موسیقی سواحیلی به سفری از کرواسی تا ایران میبرد.
این دو گروه با این آواز همصدا شده اند که انسان ها قلب هاشان با هم است، اندیشه هاشان با هم است و با یکی کردن دو فرهنگ مختلف از ایران و کرواسی و در عین حال زیبا به همگان نشان می دهند که ما با هر تفاوتی یکسانیم. این موسیقی از تلویزیون ملی کرواسی نیز پخش گردید.


1400/05/01
11:24:41
5.0 / 5
850
تگهای خبر: سفر , فرهنگ , موزه
این پست جاوید شو را پسندیدید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
جاوید شو جاوید شو