هرآنچه درباره تعطیلی ۶ روزه تهران باید بدانید

هرآنچه درباره تعطیلی ۶ روزه تهران باید بدانید

ستاد ملی کرونا به دنبال اعلام وضعیت قرمز در تمام نقاط استان تهران و البرز و در آستانه فرا رسیدن عید سعید قربان، از تعطیلی 6 روزه دستگاههای اداری این 2 استان خبر داد؛ تعطیلی که بخش قابل توجهی از حوزه های دولتی و خصوصی عمومی را در برگرفت.


به گزارش جاوید شو به نقل از ایرنا، بامداد امروز دوشنبه ۲۸ تیر، علی ربیعی سخنگوی دولت طی خبری به رسانه ها اعلام نمود: بمنظور پیشگیری و کنترل شیوع ویروس کرونا در سطح جامعه، تمامی ادارات استانهای تهران و البرز از فردا سه شنبه ۲۹ تیر تا یکشنبه هفته آتی مصادف با سوم مرداد تعطیلست.
وی افزود: بدین سبب به پیشنهاد قرارگاه عملیاتی و کمیته امنیتی، اجتماعی و انتظامی ستاد ملی کرونا و موافقت رئیس جمهوری، تمامی ادارات استانهای تهران و البرز از سه شنبه این هفته (فردا) تا یکشنبه هفته آتی تعطیلست.
بر اساس تقویم رسمی کشور، روز چهارشنبه هفته جاری به مناسبت عید سعید قربان تعطیلست و علاوه بر آن، ادارات دولتی نیز برمبنای مصوبه اخیر دولت بمنظور مدیریت کرونا و مصرف برق، روزهای پنجشنبه تعطیل هستند.
به این ترتیب، استان های تهران و البرز از فردا به مدت شش روز تعطیلست که از این مقدار، سه روز تعطیلات ناشی از کرونا و سه روز دیگر نیز، تعطیلات رسمی و اختتام هفته خواهد بود.
ربیعی این مساله را نیز یادآورشد که: بنابر این مصوبه، در مدت تعطیلات یاد شده، تردد خودرو های سواری غیربومی ممنوعست و در صورت رعایت نکردن افراد، علاوه بر جریمه، خودرو های آنان نیز از مسیرها بازگردانده خواهد شد.
سخنگوی دولت اشاره کرد: موضوع استمرار ممنوعیت تردد به شهرهای قرمز و نارنجی بر طبق طرح مدیریت هوشمند محدودیت ها ادامه داشته و بر طبق وضعیت شهرها اطلاع رسانی خواهد شد.
به دنبال اعلام و انتشار این خبر، بخش های دیگر مانند بانک ها، مترو، بورس، بازار، کتابخانه ها و میادین میوه و تره بار طی خبرهای مختلف و مجزایی از وضعیت فعالیت یا تعطیلی خود اخباری را منتشر نمودند تا شهروندان از نحوه خدمات رسانی در طول این مدت در زمینه های مختلف غافل نباشند.
تعطیلی بازار و بانکهای استان تهران
معاون توسعه مدیریت و منابع استاندار تهران اظهار داشت: تمام نهادهای عمومی دولتی و غیردولتی شامل تمام ادارات، بانکهای استان و بازار پایتخت از فردا (سه شنبه ۲۹ تیر) تا یکشنبه هفته آتی (سوم مرداد) تعطیل شد.
غلامرضا عباس عباس پاشا در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اضافه کرد: برمبنای مصوبه ستاد کرونا و بنابر پیشنهاد قرارگاه عملیاتی و کمیته امنیتی، اجتماعی و انتظامی ستاد ملی کرونا و موافقت رییس جمهوری تمامی ادارات، بانک ها و گروه ۲، سه و چهار همچون بازار بزرگ تهران در این استان به مدت ۶ روز تعطیلست.
وی افزود: بدین سبب مصوبه، تردد از استانهای تهران و البرز ممنوعست و در صورت رعایت نکردن علاوه بر جریمه، خودرو نیز از مسیرها بازگردانده می شوند.
معاون توسعه مدیریت و منابع استاندار تهران اظهار داشت: موضوع استمرار ممنوعیت تردد به شهرهای قرمز و نارنجی بر طبق طرح مدیریت هوشمند محدودیت ها ادامه دارد و بر طبق وضعیت شهرها اطلاع رسانی می شود.
بورس از فردا تا چهارم مردادماه تعطیل شد
با انتشار خبرهای مربوط به تعطیلی ادارات، بانک ها و بازار تهران، دبیر قرارگاه عملیاتی ستاد کرونا نیز از تعطیلی بانک ها و اصناف در تهران و البرز به مدت ۶ روز تعطیل آگاهی داد.
در پی آن نیز «محمدحسن ابراهیمی سرو علیا»، نایب رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار، بازار سرمایه ایران را در ایام (سه شنبه، شبنه و یکشنبه) تعطیل اعلام نمود.
نایب رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار، بازار سرمایه ایران را در ایام (سه شنبه، شنبه و یکشنبه) تعطیل اعلام نمود و بدین سان روز کاری آتی بورس در دوشنبه (چهار مردادماه) خواهد بود.
تعطیلی تالارهای مطالعه کتابخانه ملی
در پی اعلام تعطیلی همه ادارات و سازمان ها در استانهای تهران و البرز، تالارهای مطالعه کتابخانه ملی ایران از سه شنبه (۲۹ تیر) تا سوم مرداد نیز تعطیل شدند.
همچنین شیفت شب کتابخانه ملی نیز از امروز دوشنبه (۲۸ تیر) تا روز یکشنبه سوم مرداد تعطیل خواهد بود و خدمات الکترونیکی کتابخانه ملی همچون کتابخانه دیجیتال، مرجع مجازی و ارائه محتوای دیجیتال مورد درخواست کاربران به روال گذشته برقرار است.
البته با وجود انتشار اخبار متوالی از تعطیلی ۶ روزه بخش های مختلف، حوزه هایی نیز برای اطلاع شهروندان از تداوم فعالیت خود طی این روزها خبر دادند تا شهروندان نگران جابجایی و تامین مایحتاج نباشند و از تداوم محدودیت تردد شبانه در این ۲ استان خبر داشته باشند.
اعمال محدودیت ها از ساعت ۱۸ امروز
رییس پلیس راهور ناجا از اعمال محدودیت ها از ساعت ۱۸ امروز دوشنبه آگاهی داد و اظهار داشت: همه مجوزهایی که از طرف فرمانداری ها صادر شده اند لغو و تردد ممنوعست.
سردار سید کمال هادیانفر در گفت و گو با خبرنگار ایرنا گفت: برمبنای مصوبه ستاد ملی مقابله با کرونا، محدویت های تردد بصورت مستمر هم اکنون اجرا می شود و اکنون اعمال قانون در ۱۶۹ شهر قرمز و ۱۶۶ شهر نارنجی در حال انجام می باشد.
به گفته وی از ساعت ۱۸ امروز در ۱۴ مبادی ورودی و خروجی تهران و البرز، محدودیت های تردد اعمال می شود.
وی اضافه کرد: همین طور برمبنای مصوبه اخیر ستاد مقابله با کرونا که روز گذشته به پلیس راهور ابلاغ گردید و باتوجه به تعطیلات اعلام شده از طرف این ستاد، تعطیلات استانهای تهران و البرز از فردا شروع می شود و تا اختتام روز یکشنبه هفته آتی ادامه خواهد داشت.
هادیانفر افزود: به همکاران راهور تاکید گردیده است تا به هموطنان انصراف از سفر را سفارش کنند اما در صورتیکه فردی اصرار به ادامه سفر داشته باشد اعمال قانون و خودروی مربوطه یک میلیون تومان جریمه نقدی می شود.
سردار هادیانفر اشاره کرد: ناوگان بار مسافری از این محدودیت ها مستثنی است و می توانند تردد داشته باشند.
لغو تمام مجوزهای تردد
سردار هادیانفر تصریح کرد: برابر با بیان وزارت کشور، تمام مجوزهایی که از طرف فرمانداری ها صادر شده اند لغو و تردد ممنوعست.
وی اضافه کرد: هموطنان به استانهای گیلان، مازندران، قزوین، غرب استان البرز، جنوب استان تهران و شرق ۲ استان البرز و تهران به هیچ عنوان سفر نکنند چونکه در مبادی خروجی این استانها اعمال قانون صورت می گیرد.
هادیانفر اضافه کرد: از آن جایی که در اجرای محدودیت و ممنوعیت ها تهران، کرج، شهریار، ورامین و دماوند یکپارچه دیده شده، تردد بین شهری در استانهای البرز و تهران بلامانع است اما ورود و خروج به این ۲ استان ممنوعست.
وی افزود: ضمن این که تاکید شده تا روسای پلیس راهور در استانهای شمالی و شرقی استان البرز و تهران از خروج خودرو های بومی و ورود خودرو های غیربومی و همین طور از ورود و خروج خودروی شهرهای قرمز به سایر شهر یا استانها جلوگیری نمایند در غیر اینصورت رانندگان یک میلیون تومان جریمه نقدی می شوند.
به گفته وی ضمن حضور همکاران پلیس راهور در مبادی خروجی استانهای تهران و البرز و شهرهای قرمز، دوربین ها نیز تخلفات را ثبت می کند.
تعطیلی تهران شامل میادین و بازارهای میوه و تره بار نمی شود
سازمان مدیریت میادین شهرداری تهران اعلام نمود: تعطیلی ۶ روزه استان تهران شامل فعالیت میادین و بازارهای میوه و تره بار پایتخت نمی گردد و این مراکز خدماتی طبق روال معمول و مطابق ساعت کار اعلام شده، باز و آماده ارائه خدمات به شهروندان هستند.
سازمان مدیریت میادین شهرداری تهران روز دوشنبه در اطلاعیه ای اعلام نمود: ۲۵۳ میدان و بازار میوه و تره بار تهران از روز سه شنبه ۲۹ تیر تا روز یک شنبه سوم مرداد، فعال و آماده خدمت رسانی به شهروندان هستند.
با توجه به این که میادین میوه و تره بار، به سبب گروه بندی مشاغل از طرف ستاد ملی مبارزه با کرونا در گروه مشاغل سطح یک قرار دارند، تعطیلی تهران این مراکز را در برنمی گیرد.
روابط عمومی سازمان مدیریت میادین شهرداری تهران از شهروندان درخواست کرده تا بمنظور حفظ سلامتی خود و سایر شهروندان، هنگام مراجعه به میادین و بازارهای میوه و تره بار، ضمن رعایت نکات بهداشتی و استفاده از ماسک و دستکش، تا جای ممکن فاصله فیزیکی خودرا با دیگران حفظ کنند.
مترو تهران تعطیل نیست
قائم مقام عملیات شرکت بهره برداری مترو تهران و حومه اعلام نمود: خدمات رسانی در تمامی ایستگاه های خطوط هفتگانه متروی تهران و حومه در روزهای تعطیل ادامه دارد.
مجید رستمی اضافه کرد: باتوجه به تعطیلی ادارات و سازمان ها، متروی تهران و حومه از ۲۹ تیرماه تا ۳ مردادماه ۱۴۰۰ همانند روزهای تعطیل سرویس دهی دارد.
وی با اشاره به این که ایستگاه های خطوط متروی تهران و حومه تعطیل نخواهد بود، اظهار داشت: خدمات رسانی در این ایام باتوجه به کاهش مسافر طبق زمانبندی روزهای تعطیل انجام می شود.
رستمی اشاره کرد: عملیات ضدعفونی کردن ایستگاه ها و قطارهای متروی تهران و حومه در این روزها نیز بصورت کامل انجام می شود.
به گزارش جاوید شو به نقل از ایرنا، ناوگان مترو تهران و حومه در هفت خط و بیش از ۱۴۰ ایستگاه فعال است.
سالن های سینما و تئاتر ۶ روز تعطیل شدند
با تشدید وضعیت بحرانی کرونا در بعضی از استانها، سالن های سینما و تئاتری استان تهران نیز به مدت ۶ روز تعطیل شدند.
به گزارش عصر دوشنبه خبرنگار فرهنگی ایرنا، بنا بر اطلاعیه قرارگاه عملیات مقابله با کرونا سینماها و سالن های تئاتر از روز سه شنبه تا یکشنبه هفته آتی تعطیل شدند.منبع:

1400/04/28
19:47:52
5.0 / 5
865
این پست جاوید شو را پسندیدید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۵
جاوید شو جاوید شو