صالحی:

پژوهشگاه فرهنگ، هنر و ارتباطات مرجع فرهنگی است

پژوهشگاه فرهنگ، هنر و ارتباطات مرجع فرهنگی است

به گزارش جاوید شو وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به مرجعیت یافتن پژوهشگاه فرهنگ، هنر و ارتباطات بعنوان یکی از اهداف این موسسه در دولت دوازدهم اظهار داشت: پژوهشگاه توانسته مرجعیت لازم را در بخش فرهنگی کشور پیدا کند.


به گزارش جاوید شو به نقل از ایرنا از مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، سیدعباس صالحی در آخرین جلسه هیات امنای پژوهشگاه فرهنگ، هنر و ارتباطات با تشکر از انضباط مالی این موسسه در طول چهار سال قبل گفت: هدف از راه اندازی این پژوهشگاه تقویت علمی و پژوهشی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی بوده است که خوشبختانه دراین زمینه اتفاقات خوبی از زمان تاسیس این موسسه رقم خورده است.
وی افزود: یکی از خاصیت های پژوهشگاه فرهنگ، هنر و ارتباطات این است که هم اکنون یک مرکز پایش اطلاعات در کشور شمرده می شود، تلاش پژوهشگاه هم بر این بود که در این راه تعدادی از داده ها را باردیگر احیا کند، به همین دلیل در زمینه نگرش ها و نظرسنجی ها اقدامات خوبی رقم خورده و بدین جهت جایگاه پژوهشگاه در فضای داده ها حفظ شده است.
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی اشاره کرد: پژوهشگاه فرهنگ، هنر و ارتباطات در دولت دوازدهم چند وظیفه را برعهده داشت، ابتدا استفاده از داده ها بود، داده هایی که تولید می شود فقط نباید به آرشیو برود بلکه باید نهایتا استفاده از آن صورت بگیرد، در همین راستا پژوهشگاه اهتمام کرد داده ها را در بخش وسیع تری منتشر کند.
صالحی تصریح کرد: وظیفه دیگر پژوهشگاه این بود که یک فراتحلیل از داده ها داشته باشد تا بتواند در زمینه بهره برداری نهایت استفاده را ببرد، درواقع تلاش این پژوهشگاه براین بود که به شکلی عمل کند که داده ها به سیاست گذاری و راهبردسازی تبدیل گردد، خوشبختانه در این راه موفقیت های زیادی از طرف این موسسه صورت گرفته است.
وی اضافه کرد: مرجعیت یافتن پژوهشگاه فرهنگ، هنر و ارتباطات هدف دیگر بود، در این بخش پژوهشگاه توانست موفقیت لازم را حاصل کند، این که دبیرخانه کارگروه رصد فرهنگی کشور یا دبیرخانه موسسات پژوهشی و فرهنگی به این مجموعه واگذار شده است نشان میدهد که پژوهشگاه توانسته مرجعیت لازم را در بخش فرهنگی کشور پیدا کند.
عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی بیان کرد: زمانی که پژوهشگاه بعنوان مادر سایر پژوهشگاه های فرهنگی و هنری شناخته می شود و فرهنگ دوستان در زمینه های مختلف به این پژوهشگاه استناد می کنند هدفی بود که در این چهارسال دنبال شد و خوشبختانه محقق هم شد.
صالحی اشاره کرد: از طرفی دیگر هدف پژوهشگاه در این دولت این بود که در استانها هم کار پژوهشی همانند تهران به جلو برود، در همین راستا ۳۱برش استانی در پیمایش های ملی داریم که حوزه های فرهنگی را مورد بررسی قرار دادند.
وی اظهار داشت: از دیگر اهداف پژوهشگاه فرهنگ، هنر و ارتباطات توجه به حوزه کودک و نوجوان بود، تا دو سال قبل پیمایش ها بر طبق گروه سنی ۱۸ سال به بالا بود، این در حالیست که برای شناخت بهتر نسل جدید باید پیمایش ها در گروه های سنی مختلف همچون کودک و نوجوان صورت گیرد.
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی تلاش پژوهشگاه فرهنگ، هنر و ارتباطات برای اقدامات شفاف مالی و همین طور ارتقاء منابع انسانی کارآمد در طول چهار سال قبل را یکی از اقدامات مهم این موسسه دانست.
صالحی در آخر اظهار داشت: پژوهشگاه باید در گام آخر خود گزارشی از اقدامات خود در طول این چهارسال را آماده و در عین حال پیشنهادات موثر برای بهبود عملکرد آینده این موسسه را ارائه کند.
در این جلسه هریک از اعضای هیات امنای پژوهشگاه فرهنگ، هنر و ارتباطات نقطه نظرات خودرا درجهت بهبود روند کار پژوهشی این موسسه ارائه کردند.منبع:

1400/04/22
10:12:44
5.0 / 5
888
تگهای خبر: فرهنگ , هنر
این پست جاوید شو را پسندیدید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
جاوید شو جاوید شو