معاون وزارت میراث درگذشت روبن یروشالمی استاد فیروزه كوبی را تسلیت گفت

معاون وزارت میراث درگذشت روبن یروشالمی استاد فیروزه كوبی را تسلیت گفت

معاون صنایع دستی و هنرهای سنتی کشور در پیامی درگذشت استاد روبن یروشالمی پیشکسوت و هنرمند صاحب نام صنایع دستی فیروزه کوبی استان اصفهان را به خانواده او و جامعه هنرمندان صنایع دستی کشور تسلیت گفت.


به گزارش جاوید شو به نقل از ایرنا از مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی، در پیام تسلیت پویا محمودیان آمده است: استادان و پیشکسوتان صنایع دستی و هنرهای سنتی ایران، ارزشمندترین دارایی هنری این مرز و بوم محسوب می شوند که از راه آموزش مبانی نظری و فنون علمی این هنرها به نسل جوان، این شعله فروزان را همواره زنده نگه داشته اند.
شادروان استاد روبن یروشالمی یکی از نام آورترین عرصه هنر فیروزه کوبی بودند که افتخارهای بسیاری را برای این سرزمین رقم زدند و فقدان چنین هنرمند بی بدیلی ضایعه اسفناک برای جامعه صنایع دستی به حساب می آید. این ضایعه بزرگ را به خانواده آن شادروان و جمیع هنرمندان صنایع دستی و هنرهای سنتی تسلیت می گویم و برای روح آن هنرمند عزیز، آرامش و غفران الهی مسئلت دارم.
استاد روبن یروشالمی یکی از کلیمیان اصفهان بود که در سال ۱۳۲۸ در محله جویباره متولد شد و تنها زمانی که ۱۲ سال داشت به هنرصنعت فیروزه کوبی وارد شد و ابتدا نزد عمویش الیاهو و در ادامه هم نزد محمدرضا حکیمان و استاد سلیمان صدیق پور هنر فیروزه کوبی را آموخت و بسیار خوش درخشید تا آنجا که خیلی از هنرمندان فیروه کوبی اصفهان به صورت مستقیم و غیرمستقیم این هنر را از وی آموخته اند.منبع:

1400/04/16
12:57:52
5.0 / 5
987
این پست جاوید شو را پسندیدید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
جاوید شو جاوید شو