به همت پژوهشكده مطالعات توسعه جهاد دانشگاهی تهران؛

نظام نامه مدیریت دانش در دستگاههای اجرایی كشور تدوین شد

نظام نامه مدیریت دانش در دستگاههای اجرایی كشور تدوین شد

به گزارش جاوید شو نظام نامه مدیریت دانش در دستگاههای اجرایی کشور که به همت پژوهشکده مطالعات توسعه جهاد دانشگاهی تهران تهیه و تدوین شده است طی بخشنامه ای توسط سازمان اداری و استخدامی کشور به دستگاههای اجرایی ابلاغ گردید.


به گزارش جاوید شو به نقل از ایسنا، به باعث این بخشنامه دستگاههای اجرایی مکلفند در جهت استقرار نظام مدیریت دانش، ضمن تعیین واحد متولی مدیریت دانش(از بین واحدهای سازمانی موجود) نسبت به ایجاد تغییرات ساختاری مورد نیاز با هماهنگی آن سازمان اقدام نمایند.
به باعث ماده 1 این بخشنامه مدیریت دانش، فرآیندی نظام مند و مستمر است که از راه آن، دانش دستگاه شناسایی، خلق، نگهداری، تسهیم و به کار گرفته شده و به یادگیری، نوآوری، توسعه فردی، توسعه تیمی و توسعه سازمانی منجر می شود.
فرآیندهای مدیریت دانش هم به فرآیندهای پنج گانه ای اطلاق می شود که دانش در دستگاه از راه آن فرآیندها «شناسایی و کشف»، «خلق»، حفظ و نگهداری»، «اشاعه و تسهیم»، و «به کارگیری» می شود.
بر این اساس تسهیل گرهای مدیریت دانش عوامل بسترساز و فراهم کننده شرایط سازمانی مناسب می باشد که محرک و تقویت کننده فرآیندهای مدیریت دانش هستند.
راهبردهای مدیریت دانش هم مجموعه اقداماتی است که مسیر دستیابی به اهداف کلان و چشم انداز مدیریت دانش را با در نظر گرفتن شرایط محیط داخلی و خارجی دستگاه ترسیم می کند.
نتایج، خروجی های دانشی هستند که حاصل استقرار نظام مدیریت دانش در دستگاه است. پیامدها هم اثرات مثبت سازمانی بر دستگاه و ذینفعان آن است که حاصل تحقق نتایج مدیریت دانش است.
منبع:

1400/04/15
22:37:14
5.0 / 5
995
تگهای خبر: دستگاه
این پست جاوید شو را پسندیدید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۱
جاوید شو جاوید شو