اعلام نحوه ارسال مستندات شهرها برای معرفی پایتخت كتاب

اعلام نحوه ارسال مستندات شهرها برای معرفی پایتخت كتاب

نحوه ارسال آثار و مستندات شهرهای شرکت کننده در هفتمین دوره برنامه انتخاب و معرفی پایتخت کتاب ایران اعلام گردید.


به گزارش روز سه شنبه گروه فرهنگی ایرنا از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، معاونت امور فرهنگی این وزارت خانه، هفتمین دوره طرح انتخاب و معرفی پایتخت کتاب ایران را با هدف توسعه فرهنگی و ترویج کتاب خوانی از راه پشتیبانی از برنامه ها و پیشنهادهای نو و ابتکاری، اثربخش و پایدار برگزار می نماید.
امسال به علت شیوع و گسترش بیماری کووید ۱۹، سه روش برای ارسال مستندات کتاب خوانی شهرهای متقاضی عنوان پایتخت کتاب به دبیرخانه مرکزی در نظر گرفته شده است.


۱. ارسال مدارک از راه سایت شبکه ترویج کتاب خوانی در سایت اینترنتی فراخوان هفتمین دوره جشنواره پایتخت کتاب ایران در دسترس می باشد.
در این سایت یک فرم با عنوان ارسال آثار و مستندات پایتخت کتاب ایران تهیه شده است و رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهر متقاضی می بایست برای ارسال آثار به این نکات توجه نمایند.
این فرم فقط برای رابطان باز می شود. بعد از ورود به فرم مشخصات فردی خود و اطلاعات در رابطه با شهر را کامل وارد کنید. یک پرونده حداکثر با حجم ۳۰ مگابایت و در چارچوب pdf از قبل که حاوی بنامه ها و فعالیتهای ترویجی شهرستان می باشد آماده و در قسمت ارسال پرونده بارگذاری کند. ۲. ارسال آثار از راه لوح فشرده
شهرهای متقاضی می توانند آثار و پرونده کتاب خوانی خویش را در یک لوح فشرده به صورت دسته بندی شده به دبیرخانه هفتمین دوره برنامه انتخاب و معرفی پایتخت کتاب ایران ارسال نمایند.
۳. ارسال آثار به روش پستی.
آن دسته از شهرهایی که امکان ارسال آثار به دو روش بالا برای آنان مقدور نباشد می توانند آثار و مستندات کتاب خوانی خویش را به صورت چاپی و در ساختار مناسب از راه پست به دبیرخانه هفتمین دوره برنامه انتخاب و معرفی پایتخت کتاب ایران ارسال نمایند.
مهلت ارسال آثار به دبیرخانه مرکزی هفتمین دوره برنامه انتخاب و معرفی پایتخت کتاب ایران ۳۱ تیرماه ۱۴۰۰ است.
نشانی دبیرخانه این رویداد در تهران خیابان قائم مقام فراهانی، خیابان فجر، نبش کیهان، ساختمان فجر، پلاک ۷ طبقه ۵ ستاد هماهنگی شهرها و روستاهای دوستدار کتاب معاونت امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است.
در شش دوره برگزاری این برنامه به ترتیب شهرهای اهواز (۱۳۹۴)، نیشابور (۱۳۹۵)، بوشهر (۱۳۹۶)، کاشان (۱۳۹۷) و یزد (۱۳۹۸) و شیراز (۱۳۹۹) توانسته ­اند عنوان «پایتخت کتاب ایران» را کسب کنند.
شهرهای متقاضی شرکت در این دوره از پایتخت کتاب ایران می‏توانند برای کسب اطلاعات بیشتر به پایگاه اطلاع ‏رسانی شبکه ترویج کتابخوانی رجوع کنند.منبع:

1400/04/15
13:11:41
5.0 / 5
611
این پست جاوید شو را پسندیدید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۱
جاوید شو جاوید شو