برگزاری دوره تخصصی آموزش نقدورزانه زبان فارسی توسط بنیاد سعدی

برگزاری دوره تخصصی آموزش نقدورزانه زبان فارسی توسط بنیاد سعدی

به گزارش جاوید شو بنیاد سعدی دوره تخصصی مجازی «آموزش نقدورزانه زبان فارسی» ویژه علاقه مندان به آموزش زبان فارسی به غیر فارسی زبان را با روش آموزش همزمان در فضای مجازی برگزار می نماید.


به گزارش گروه فرهنگی ایرنا از بنیاد سعدی، شرکت کنندگان این دوره تخصصی که در بستر وب برگزار می شود، لازم است دانش آموخته «آموزش زبان فارسی به غیرفارسی زبانان (آزفا) یا آموزش زبان های خارجی» یا «دوره های تربیت مدرس زبان فارسی یا زبان های خارجی» در مقطع کارشناسی ارشد یا دکتری باشند.
در این دوره فعالیتهای اصلی همچون «آموزش عملی زبان فارسی قبل از شروع و بعد از اتمام کلاس ها»، «مشاهده کلاسی»، «برخورداری از بازخوردهای هم کلاسی ها»، «فعالیت های مشارکتی در کلاس»، «آشنایی با تفکر نقادانه و مراحل آموزش نقدورزانه زبان فارسی»، «آموزش فعالیتهای عملی برای تقویت مهارت های آموزش نقدورزانه»، «آموزش نوشتن یادداشت های نقادانه» و «برخورداری از بازخورد تخصصی مدرسان مجرب» مطرح می شود و شیوه ارزشیابی انتهای دوره به صورت «نوشتن یادداشت های انتقادی»، «مشاهدة تخصصی پیش تدریس و پس تدریس» و «فعالیت های کلاسی» خواهد بود.
این دوره با ظرفیت محدود در تاریخ ۱۹ تیر شروع و ۵ مرداد ۱۴۰۰ تمام می شود و روزهای برگزاری دوره، شنبه، یکشنبه و دوشنبه، ساعت ۱۰ تا ۱۲ خواهد بود.
مهلت ثبت نام این دوره از هفتم تا پانزدهم تیرماه ۱۴۰۰ و هزینه شرکت در دوره ۴۰۰ هزار تومان است. علاقه مندان برای دریافت راهنمایی درباره دوره و ثبت نام، می توانند با شماره تلفن بنیاد سعدی ۹۸-۰۲۱۲۲۴۱۴۳۹۳ تماس گرفته و اطلاعات بیشتری کسب کنند.
بنیاد سعدی، در سال ۱۳۸۹ با تصویب شورایعالی انقلاب فرهنگی برای تقویت و گسترش زبان و ادبیات فارسی در خارج از کشور و ایجاد تمرکز، هم افزایی و انسجام در فعالیتهای در رابطه با این حوزه و بهره گیری بهینه از ظرفیت های موجود کشور، تاسیس شد و کار خویش را به صورت رسمی از اول اردیبهشت ۱۳۹۲ شروع کرد.
این بنیاد ضمن تالیف کتاب های آموزشی زبان فارسی، تربیت مربی، همه ساله دوره های آموزشی را در این راستا برای مدرسان زبان فارسی دنیا برنامه ریزی و اجرا می کند، همینطور برگزاری دوره های دانش افزایی برای علاقه مندان و دانشجویان رشته زبان و ادبیات فارسی در سرتاسر جهان و رشته های مرتبط از دیگر فعالیتهای این بنیاد است.
تالیف ۱۶ عنوان کتاب در زمینه آموزش زبان فارسی، برگزاری بیشتر از ۲۰۰ دوره آموزش زبان فارسی با ۱۰ هزار فارسی آموز و تربیت معلم، فعالیت در فضای مجازی برای آموزش زبان فارسی بخشی از فعالیتهای این نهاد است که به صورت هیات امنایی و با حضور معاون اول رئیس جمهور (رئیس هیئت امنا)، رئیس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی (دبیر هیئت امنا)، رئیس بنیاد، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، وزیر امور خارجه، وزیر علوم، تحقیقات و فناوری، وزیر آموزش و پرورش، رئیس فرهنگستان زبان و ادب فارسی، دبیر شورایعالی انقلاب فرهنگی، رئیس جامعه المصطفی العالمیه، رئیس سازمان صدا و سیما و ۵ نفر صاحب نظر در حوزه زبان و ادبیات فارسی به پیشنهاد رئیس فرهنگستان زبان و ادب فارسی و تأیید هیات امناء و تصویب شورایعالی انقلاب فرهنگی با ریاست غلامعلی حداد عادل، اداره می شود.منبع:

1400/04/08
18:16:40
5.0 / 5
935
تگهای خبر: ادبیات , برنامه , شركت , فرهنگ
این پست جاوید شو را پسندیدید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۵
جاوید شو جاوید شو