گشودن در سینماهای تعطیل با پخش فوتبال تیم ملی در مقابل عراق

گشودن در سینماهای تعطیل با پخش فوتبال تیم ملی در مقابل عراق

به گزارش جاوید شو همزمان با صدور مجوز برای پخش فوتبال دو تیم ملی ایران و عراق در قالب مسابقات انتخابی جام جهانی، سانس ساعت ۲۱ سینماها در روز سه شنبه (۲۵ خرداد ماه) به پخش این مسابقه اختصاص پیدا کرده است.چندی پیش محمدرضا صابری دبیر و سخنگوی انجمن سینمادارن تاکید کرده بود: هم اکنون یکی از بهترین راه ها برای اینکه مخاطب متوجه شود سینماها باز هستند و شرایط مناسبی به لحاظ رعایت شیوه نامه های بهداشتی دارند، همین پخش فوتبال در سینماها است. این مورد در شورای صنفی نمایش مطرح شده و دوستان تهیه کننده هم علیرغم اینکه در سالهای گذشته نقطه نظراتی داشتند و مثلا باید درصدی از مبلغ بلیت فروشی به صاحبان فیلمها داده می شد، سال جاری موافق انجام این کار بودند.

پخش مسابقه های تیم ملی فوتبال ایران در رقابت های مقدماتی جام جهانی از هفته های گذشته درحال پیگیری بود ولی در بازی اول فقط پردیس سینمایی ملت به دلیل چند منظوره بودن یکی از سالن هایش توانسته بود، میزبان علاقه مندان به تماشای فوتبال باشد، این در شرایطی است که سینمادارها در اوضاع رکود سینما و استقبال نکردن مخاطب از فیلمهای درحال اکران به دنبال پخش این مسابقه ها بودند.

در ادامه برگزاری مسابقات مقدماتی جام جهانی فوتبال استقبال از تماشای بازی های ایران در سالن های سینمایی بیشتر شده تا جایی که موزه سینما و هم برخی سینماهایی که در چند وقت اخیر اصلا دایر نبودند، سانس ویژه پخش فوتبال را باز کرده اند.

و حالا بعد از چند بازی موفق تیم ملی ایران حتی سینماهایی که فیلمهای روی پرده را اکران نمی کنند و مدت هاست بسته هستند، برای پخش مسابقه ایران و عراق در سانس ساعت ۲۱ سه شنبه، ۲۵ خرداد بلیت فروشی دارند.

علی سرتیپی مدیر چند پردیس سینمایی در تهران هم در این باره گفته است: مجوز پخش فوتبال در سینماها صادر شده و فردا بازی ایران و عراق در سینماها پخش می شود. البته در بازی قبلی میان ایران و کامبوج میزان استقبال مخاطب متوسط بود اما برای بازی فردا شب تا به هم اکنون فروش خوبی داشته ایم.

در حال حاضر فیلم هایی که روی پرده سینماها اکران می شوند همان فیلمهای نوروزی هستند و عدم رغبت صاحبان آثار به اکران، عامل بازدارنده ای برای جذب مخاطب و رونق گیشه سینماها قلمداد می شود. در همین راستا در جلسه روز گذشته شورای صنفی نمایش اعلام گردید که باز هم هیچ فیلم جدیدی متقاضی اکران نبوده است.


1400/03/24
22:45:30
5.0 / 5
1035
تگهای خبر: موزه
این پست جاوید شو را پسندیدید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
لینک دوستان جاوید شو
جاوید شو جاوید شو