2 میلیون یوآن حمایت مالی از پروژه های تحقیقاتی مشترك ایران و چین

2 میلیون یوآن حمایت مالی از پروژه های تحقیقاتی مشترك ایران و چین

جاوید شو: برمبنای تفاهم صورت گرفته مقرر شده است برای پشتیبانی از پروژه های تحقیقاتی مشترک ایران و چین تا سقف دو میلیون یوآن هزینه شود.به گزارش جاوید شو به نقل از ایسنا، بر اساس این توافق نامه دوره بودجه سه سال است و دوره تحقیق باید از یک ژانویه ۲۰۲۲ شروع و تا ۳۱ دسامبر ۲۰۲۴ تکمیل شود.

طبق توافق نامه همکاری امضا شده توسط بنیاد ملی علوم طبیعی چین (NSFC) و بنیاد علوم طبیعی ایران (INSF) و توافق نامه های بعدی، در سال ۲۰۲۱، دو طرف بطور مشترک از پروژه های تحقیقاتی حمایت مالی می کنند تا از دانشمندان دو کشور برای همکاری و تبادلات اساسی پشتیبانی شود.

برنامه ریزی شده است که حدود ۱۵ پروژه تحقیقاتی همکاری در سال ۲۰۲۱ مورد حمایت قرار گیرند و حداکثر میزان حمایت مالی چین دو میلیون یوان برای هر پروژه بصورت هزینه مستقیم است. همین طور هزینه های مبادله نیز همچون بودجه تحقیقاتی و همکاری بین المللی هستند که بنیاد علوم طبیعی ایران، بودجه مربوطه را برای دانشمندان ایرانی تامین می کند.

بنا بر اطلاعات انتشار یافته روی سایت دانشگاه تهران، این بودجه به پروژه های تحقیقاتی در حوزه های ریاضیات، علوم زندگی و علوم مواد تعلق می گیرد.
راهنمای پروژه تحقیقاتی همکاری بنیاد ملی علوم طبیعی چین و بنیاد علوم طبیعی ایران ۲۰۲۱
آدرس سایت مرکز پژوهشی آسیا دانشگاه تهران


منبع:

1400/03/23
22:40:04
5.0 / 5
629
تگهای خبر: برنامه , سایت
این پست جاوید شو را پسندیدید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
جاوید شو جاوید شو