علی مرادخانی پلی میان هنرمندان و مسؤلان بود

علی مرادخانی پلی میان هنرمندان و مسؤلان بود

به گزارش جاوید شو رئیس سازمان سینمایی به دنبال درگذشت معاون سابق هنری وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، اظهار داشت: این مدیر فرهنگی را پلی میان هنرمندان و مسؤلان برای رفع دغدغه ها، برداشتن موانع و شناسایی و شکوفایی خلاقیت ها دانست.به گزارش خبرنگار فرهنگی ایرنا، به دنبال درگذشت علی مرادخانی معاون سابق هنری وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، حسین انتظامی در متنی که در صفحه مجازی خود منتشر نمود او را پلی میان هنرمندان و مسؤلان دانست.

در متن رئیس سازمان سینمایی آمده است: در این سال ها سابقه آشنایی و همکاری با مدیران فرهنگی بسیاری داشته ام، اما به صراحت می گویم مدیرانی که از فهم فرهنگی بالا برخوردار بوده و در کنار مدیریت، زیست فرهنگی داشته اند، اندک شمارند و علی مرادخانی یکی از معدود مدیرانی بود که دستی در مسئولیت داشت و دست دیگرش در دستان گرم و پرمهر اهالی هنر بود.

مدیران، اصولا و بخصوص در عرصه فرهنگ، دو گونه اند. یا عبوس و با اتکا به ضوابط خشک و حتی در میلی افزون آفرین، به دنبال سخت تر کردن شرایط اند و یا با نگاهی مثبت و غیرمحصور در ذهنیات غالب و با نگاهی اقتضایی به دنبال روزنه آفرینی و حل مشکل صاحبان حرفه و خالقان و کارآفرینان اند. حتی اگر نتوانند راهی برای حل مشکل بیابند به عکس گروه اول، عقده ندارند و شادمان از سنگ اندازی نیستند بلکه با رویی گشاده تلاش می کنند لااقل مرهم باشند. مرادخانی عزیز، آشکارا از سنخ دوم بود.

حضور مستمر و مسئولانه اش در عرصه مدیریت فرهنگی و تجربه اندوزی در این راه، در کنار اخلاق نیکو و مبادی آداب و روابط انسانی کم نظیر و صمیمانه با فرهیختگان فرهنگ و ادب و هنر، از او انسانی شایسته و امین و مورد اعتماد هنرمندان ساخته بود.

انتظامی نوشت: او مانع فرهنگ و هنر نبود، بلکه پلی بود میان هنرمندان و مسؤلان برای رفع دغدغه ها، برداشتن موانع و شناسایی و شکوفایی خلاقیت های هنری هنرجویان و هنرمندان این سرزمین. رفتنش زود بود، خیلی زود و باور رفتنش به همان میزان دشوار است. گویی علی عزیز بیشتر از این نامرادی های چرخ کجمدار را تاب نیاورد.

او دلداده خاندان و عاشق سالار شهیدان بود و برای آرامش روح او و تسلای خاطر رنجور ما کدام کلام، آرامش بخش تر از سخنان امام حسین(ع) در روز عاشوراست: الهی رضاً بقضائک و تسلیماً لامرک، لا معبود سواک یا غیاث المستغیثین.

زنده یاد علی مرادخانی یک ماه پیش به کرونا مبتلا و به مدت سه هفته در بیمارستان بستری شده بود که بامداد امروز شنبه ۱۷ خرداد ماه دعوت حق را لبیک گفت.

زنده یاد مرادخانی فارغ التحصیل رشته روانشناسی از دانشگاه تهران بود و معاونت سابق امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی را از سال ۱۳۹۲ تا ۱۳۹۶ برعهده داشت. وی بعد از اتمام تحصیلات خود در سمت های مختلف مدیریتی هم حضور داشته که از آن جمله میتوان به مدیریت تولید فیلم و عکس وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی (۱۳۶۳ تا ۱۳۶۵)، مدیریت همکاریهای سمعی و بصری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی (۱۳۶۵ تا ۱۳۶۷)، مدیریت مرکز موسیقی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی (۱۳۸۳ تا ۱۳۸۶)، مشاور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی (۱۳۷۳ تا ۱۳۸۷) و مدیریت موزه موسیقی (۱۳۸۷ تاکنون) اشاره نمود.

تاسیس خانه موسیقی ایران با همکاری هنرمندان موسیقی، مدیر تولید مجموعه زبان فارسی برای غیر فارسی زبانان (امور بین الملل وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی)، هم برخی دیگر از فعالیتهای زنده یاد مرادخانی را می سازند.منبع:

1400/03/17
14:06:27
5.0 / 5
1010
تگهای خبر: فرهنگ , فرهنگ و هنر , موزه , هنر
این پست جاوید شو را پسندیدید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
جاوید شو جاوید شو