خسرو خورشیدی قهرمان سومین قسمت مستند از تهران تا رم

خسرو خورشیدی قهرمان سومین قسمت مستند از تهران تا رم

به گزارش جاوید شو سومین قسمت از مستند «از تهران تا رم» بر مبنای آثار و زندگی خسرو خورشیدی، نقاش مطرح ایرانی همراه با نمایشگاهی از طراحی های وی از تهران قدیم در اقامتگاه سفیر ایتالیا در ایران رونمایی گردید.


به گزارش خبرنگار فرهنگی ایرنا از سفارت ایتالیا در ایران، مجموعه ویدئویی هفت قسمتی تک نگاری از تهران تا رم؛ سفری از دریچه هنر From Tehran to Rome. A Journey through Art برای تاکید بر پیوندهای فرهنگی و هنری دو ملت ایران و ایتالیا تابحال دو قسمت از آن در مورد بیژن بصیری (متولد ۱۳۳۳) و محسن وزیری مقدم (۱۳۰۳ تا ۱۳۹۷) به نمایش درآمده و قسمت به نام پادشاه صحنه در مورد زندگی و فعالیتهای هنری خسرو خورشیدی (۱۳۱۱) سوم بعدازظهر روز گذشته (پنج شنبه، ۱۳ خرداد) در محل اقامت سفیر این کشور در تهران با حضور شمار معدودی از هنرمندان عرصه هنرهای تجسمی و رعایت شیوه نامه های بهداشتی رونمایی گردید.
این مجموعه که توسط سفارت ایتالیا و با همکاری یاسمین زندیه و احسان رونق ساخته شده است به آثار و زندگی هفت هنرمند معاصر شامل پنج هنرمند ایرانی و دو هنرمند ایتالیایی می پردازد که گذشته و آموزش هنری آنها متاثر از هنر و فرهنگ دو کشور بوده است؛ در این مجموعه هر قسمت یک نفر معرفی می شود.
بر پایه این گزارش همراه با رونمایی از این قسمت از مستند مورد اشاره نمایشگاهی از آثار خسرو خورشیدی با عنوان زندگی در تهران، کافه ها و سفارت ها، شامل ۲۷ طراحی سیاه و سفید از سفارت ها و مکان های تاریخی تهران محصول فعالیت هنری خسرو خورشیدی در ۵۰ سال قبل در اقامتگاه سفیر ایتالیا در ایران راه اندازی شد.
این مکان ها با اقتباس از خاطرات کودکی و نوجوانی اش نقاش خلق کشده است. در این نمایشگاه اثری از اقامتگاه ایتالیا در فرمانیه در ارتباط با سال ۲۰۰۰ دیده می شود/ همینطور طرحی در ارتباط با سال ۱۹۵۹ از مرکز تاریخی سفارت ایتالیا در نوفل لوشاتو، در ساختمان نئوکلاسیکی که معمار روس ویکتور مارکوف طراحی نموده است.
نقاشی از خسرو خورشیدی


منبع:

1400/03/15
12:46:23
5.0 / 5
1225
تگهای خبر: رونمایی , سفر , فرهنگ , هنر
این پست جاوید شو را پسندیدید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۴
جاوید شو جاوید شو