در دانشگاه علوم توانبخشی و سلامت اجتماعی دنبال می شود

تكمیل و اجرای فرآیندهای تهیه و انتشار مجلات

تكمیل و اجرای فرآیندهای تهیه و انتشار مجلات

جاوید شو: مسئول نظارت بر نشریات دانشگاه علوم توانبخشی و سلامت اجتماعی، از برنامه های جدید این بخش و تکمیل و اجرای فرایندهای تهیه و انتشار مجلات دانشگاه آگاهی داد.به گزارش جاوید شو به نقل از ایسنا، دکتر عطیه اشتری، عضو هیات علمی دانشگاه علوم توانبخشی و سلامت اجتماعی اظهار داشت: در نظر داریم تا با اصلاح ساختار تشکیلاتی، تکمیل فرایندها و تشکیل شورای نظارت بر مجلات بتوانیم نظارت بهتر و با کیفیتی بر تهیه و انتشار مجلات داشته باشیم.

وی اضافه کرد: واحد نظارت و ارزشیابی مجلات دانشگاه، وظیفه پیگیری و نظارت بر روند کارهای تمامی مجلات دانشگاه را به عهده دارد. همچون وظایف این واحد می توان به گزارش گیری منظم از مجلات، بررسی وضعیت مقالات و روند آنها بوسیله سایت مقاله، ارتباط با ناشر، نظارت بر چگونگی روند ارسال مقالات برای ناشر و همین طور کنترل و پیگیری فعالیت ناشر بر بررسی سرقت ادبی مقالات اشاره نمود.

اشتری درباره‌ی برنامه های واحد نظارت بر نشریات نیز اظهار داشت: درصدد هستیم تا پروسه منسجم و هماهنگی برای تمامی مجلات دانشگاه ایجاد نماییم و نظارت به روز بر کارهای آنها داشته باشیم.

وی، اصلاح فرایندها در این بخش را مهم ترین راه حل تهیه و انتشار بموقع مجلات ذکر کرد و اضافه کرد: اکنون از مسئولان مجلات درخواست کرده ایم تا ضمن اعلام پروسه مجله خود، پروسه مورد نظر برای تهیه و انتشار بموقع هر مجله را نیز پیشنهاد دهند.

مسئول نظارت بر نشریات دانشگاه افزود: گزارشی از روند دریافت، داوری و انتشار مقالات طی سه ماهه گذشته نیز از مسئولان مجلات گرفته شده است و انتشار شماره های آتی برخی مجلات همچون فصل نامه توانبخشی ایران (IRJ) و چند مجله‌ی دیگر نیز درحال پیگیری است. با اصلاح فرایندها، تلاش می نماییم تا پرداختی داوران و ناشر به موقع صورت گیرد.

مسئول نظارت بر نشریات دانشگاه همین طور از پرداخت معوقه های داوران و ناشر مجلات گفت و اضافه کرد: فهرست داوران را از مجلات دریافت کرده ایم و بعد از حدود دو سال، معوقه های داوران در روند پرداخت قرار گرفته است.

اشتری با اشاره به پرداخت معوقه های ناشر نیز اشاره کرد: امیدواریم با اصلاح فرایندها، پرداختی های داوران و ناشر بموقع صورت گیرد.

بنابر اعلام روابط عمومی دانشگاه علوم توانبخشی و سلامت اجتماعی، دکتر "عطیه اشتری" عضو هیات علمی دانشگاه علوم توانبخشی و سلامت اجتماعی از اواخر اردیبهشت ماه امسال، طی ابلاغی از طرف مدیر اطلاع رسانی و منابع علمی دانشگاه، به سمت مسئول نظارت بر نشریات دانشگاه منصوب گردید.

منبع:

1400/03/13
11:40:07
5.0 / 5
681
تگهای خبر: برنامه , سایت , سلامت , كیفیت
این پست جاوید شو را پسندیدید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
جاوید شو جاوید شو