استانداركرمان:

جشنواره موسیقی نواحی نقطه پیوند بین اقوام است

جشنواره موسیقی نواحی نقطه پیوند بین اقوام است

جاوید شو: استاندار کرمان اظهار داشت: جشنواره هایی مانند موسیقی نواحی نقطه پیوند بین اقوام و مناطق مختلف است و در کشور می تواند تحکیم هویتی بوجود آورد.


به گزارش جاوید شو به نقل از ایرنا، علی زینی وند روز سه شنبه در ستاد جشنواره موسیقی نواحی کرمان در ارتباط ویدیو کنفرانسی با حضور معاون وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی اضافه کرد: برگزاری این جشنواره ها مجموع واقعیت های کشور زیبا و متنوع ما را در فرهنگ ها و خرد فرهنگ ها که فرهنگ عظیم و محکم ایرانی اسلامی را شکل داده اند، نشان میدهد.
وی اشاره کرد: حوزه فرهنگ و هنر تخصصی و ظریف است و دستوری و تحکمی نیست و استان کرمان زمینه فرهنگی و هنری و علمی موسیقی نواحی را دارد.
استاندار کرمان با اشاره به ماندگار شدن جشنواره موسیقی نواحی ایران طی دو سال آینده در کرمان گفت: دبیرخانه دائمی جشنواره در کرمان تثبیت شود و هرگونه امکانات و ابزار کاری که برای این مساله نیاز باشد به نحو احسن فراهم می نماییم.
وی اظهار داشت: کرمان یکی از استانهای است که سهم مهمی در هویت فرهنگی و هنری دارد و از ظرفیت های خود برای معرفی فرهنگ غنی ایران استفاده می نماید.
جشنواره موسیقی نواحی کرمان در هفته وحدت برگزار می شود
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمان اظهار داشت: چهاردهمین جشنواره موسیقی نواحی ایران همزمان با هفته وحدت از ۲۹ مهر تا ۲ آبان ماه در کرمان برگزار می گردد.
محمد رضا علیزاده اضافه کرد: طی تفاهمنامه بین استاندار کرمان و وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی جشنواره موسیقی نواحی در سال های ۱۴۰۰ و ۱۴۰۱ در اسان کرمان برگزار می شود.
وی با اشاره به محدودیت های برگزاری جشنواره به سبب شیوع ویروس کرونا اشاره کرد: جشنواره بصورت آنلاین و با حضور حداقل شرکت کنندگان برگزار می گردد.
منبع:

1400/03/12
12:14:34
5.0 / 5
961
تگهای خبر: آنلاین , جشنواره , شركت , فرهنگ
این پست جاوید شو را پسندیدید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
جاوید شو جاوید شو