برنامه اجرای آثار خیابانی همزمان با گرامیداشت فتح خرمشهر

برنامه اجرای آثار خیابانی همزمان با گرامیداشت فتح خرمشهر

به گزارش جاوید شو اداره کل هنرهای نمایشی همزمان با گرامیداشت سالروز فتح خرمشهر برنامه سراسری اجرای آثار منتخب خیابانی را مشخص کرد.به گزارش روز یکشنبه گروه فرهنگی ایرنا از اداره کل هنرهای نمایشی، همزمان با گرامی داشت سالروز فتح خرمشهر برنامه سراسری اجرای آثار منتخب خیابانی با همکاری کانون تئاتر خیابانی و انجمن هنرهای نمایشی مشخص شد.

این آثار پیش از این برگزیده حضور در چهار رویداد سی ونهمین جشنواره تئاتر فجر، خیابان تئاتر ایران، هفدهمین جشنواره تئاتر مقاومت و هجدهمین جشنواره نمایش عروسکی تهران-مبارک بودند و در این رویدادها چند نوبت روی صحنه رفته اند.

بر این اساس ۷۸ اثر نمایشی از مجموع ۱۱۷ اثر که در چهار رویداد ذکر شده حضور داشتند بعنوان آثار منتخب این رویداد استخراج شد که انتخاب این آثار بر اساس هر کارگردان اجرای یک اثر نمایشی است.از سی ونهمین جشنواره تئاتر فجر در بخش های اصلی، سرباز انقلاب و دو اثر بخش ویژه در مجموع ۳۹ نمایش؛ از رویداد خیابان تئاتر ایران در سه بخش اصلی ۲۸ اثر، بخش آیینی سنتی ۸ نمایش و بخش کودک و نوجوان ۱۱ اثر و در مجموع ۴۷ اثر نمایشی؛ از هفدهمین جشنواره تئاتر مقاومت۲۰ اثر و از هجدهمین جشنواره نمایش عروسکی تهران-مبارک۱۱ نمایش در این برنامه سراسری اجرا خواهند داشت.

بر مبنای این برنامه مقرر است آثار منتخب تهران در چند نقطه شهر به مدت پنج روز و آثار منتخب دیگر شهرها با هماهنگی ادارات کل فرهنگ و ارشاد اسلامی و شعب انجمن هنرهای نمایشی در شهر یا استان خود به اجرای اثر نمایشی بپردازند.

بعد از اجرای آثار منتخب در این رویداد مقرر است با ارسال فراخوانی از گروه های نمایشی خیابانی که در این چهار جشنواره اثری را عرضه نداده بودند دعوت به ارسال اثر جهت اجرای عمومی شود.منبع:

1400/03/02
22:02:36
5.0 / 5
877
تگهای خبر: برنامه , جشنواره , فرهنگ , هنر
این پست جاوید شو را پسندیدید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
جاوید شو جاوید شو