شب باجلان فرخی برگزار می گردد

شب باجلان فرخی برگزار می گردد

جاوید شو: نشست «شب باجلان فرخی»، پژوهشگر، انسان شناس و اسطوره شناس ایرانی در تهران انجام می شود.


به گزارش جاوید شو به نقل از ایسنا، شب باجلان فرخی مقرر است با سخنرانی پاشایی، محمد میرشكرایی، محمد اسدیان، پوپك عظیم پور، علیرضا حسن زاده و علی دهباشی، از ساعت پنج تا هفت و نیم بعدازظهر سه شنبه ۳۰ بهمن اجرا شود.
محمد حسین باجلان فرخی، یكی از چهره های برجسته انسان شناسی و اسطوره شناسی ایران است كه در شهر بروجرد در سال ۱۳۱۷ چشم به جهان گشود. وی تحصیلات خودرا در زمینه انسان شناسی در ایران و هند دنبال كرد و سپس بعنوان عضو و مدیر گروه مطالعات شهری مركز مردم شناسی به این مركز پیوست و در سراسر ایران به تحقیق پرداخت. از وی آثار متعددی در دو شكل تالیف و ترجمه در زمینه هایی چون اسطوره شناسی و مردم شناسی، چین شناسی و شعر انتشار یافته است.
از تالیف ها و ترجمه های این مردم شناس، انتشار چهل جلد كتاب و تالیف حدود صد مقاله علمی كه از طرف نشریاتی مانند كتاب جمعه، جهان نو، سخن، موسیقی، رودكی، كتاب ماه، و غیره انتشار یافته است، او را می توان یكی از ادامه دهندگان سنت مردم شناسی در مركز مردم شناسی و پلی بین مركز و پژوهشكده مردم شناسی در دهه های اخیر دانست. خیلی از محققان و علاقمندان اسطوره؛ آشنایی خود با اساطیر جهان را مدیون ترجمه های ثمین وی در زمینه اساطیر جهان هستند.
خانه گفتمان شهر، محل برگزاری این نشست، در نشانی میدان فلسطین، ضلع جنوبی خیابان طالقانی واقع است.1397/12/02
19:12:36
5.0 / 5
4846
تگهای خبر: انسان شناسی
این پست جاوید شو را پسندیدید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۴
جاوید شو جاوید شو