عضو شورای مركزی جامعه زینب:

نظریه های همگرایی كشورهای مسلمان در روز قدس نشان داده شود

نظریه های همگرایی كشورهای مسلمان در روز قدس نشان داده شود

عضو شورای مرکزی جامعه زینب اظهار داشت: روز قدس فقط یک روز نمادین برای آزادسازی قدس شریف نیست بلکه روزی است که باید نظریه های اشتراکی وحدت و همگرایی کشورهای مسلمان در مقابل صهیونیست غاصب به دنیا نشان داده شود.طهورا نوروزی روز جمعه به مناسبت روز قدس در گفت و گو با خبرنگار فرهنگی ایرنا اظهار داشت: حضرت امام خمینی (ره) فرمود اگر همه ملل مسلمان سطل آبی به روی اسراییل بریزند، اسراییل نابود خواهد شد. این جمله امام (ره)، استراتژی ترین جمله ایشان درقبال آزاد سازی قدس شریف بود و دلیل آن، وحدت ملل مسلمان در نابودی رژیم صهیونیستی است.

وی اضافه کرد: امروز منطقه بیشتر از هر چیزی در استراتژی و تاکتیک به وحدت در مقابل صهیونیزم جهانی نیازمند است. بنابراین هر طبلی که با هر جنس و هدفی بین ملت های مسلمان، تفرقه ایجاد نماید، تقویت این شجره خبیثه است و هر نگاهی که وحدت گرا باشد، نقطه تهدیدی برای اسراییل و ایادی اش در منطقه خواهد بود.

نوروزی افزود: امروز جغرافیای اشغال صهیونیست با عزم و اراده مسلمانان که قدس شریف است، باید آزاد شود اما یقینا مقدمه این آزادسازی از مسیری جز مقابله با صهیونیسم جهانی که بر پایه زیاده خواهی و فرصت طلبی آمریکا در جهان شکل گرفته، نمی گذرد. بر همین مبنا نمی توان ادعا کرد که ما خواستار آزادسازی قدس شریف در منطقه هستیم اما در مقابل آمریکا اهل سازشیم چون نابودی صهیونیسم جهانی به رهبری آمریکا که بیشتر با ابزار فرهنگ و سیاست به دنبال سیطره بر ملل مسلمان است، مقدمه نابودی صهیونیسم در جغرافیای منطقه جنوب غرب آسیا و آزادسازی قدس شریف می باشد.

وی اضافه کرد: بر این اساس، روز قدس یک روز صرفاً نمادین برای آزادسازی قدس شریف نیست بلکه روزی است که باید نظریه های اشتراکی وحدت و همگرایی کشورهای مسلمان از راه تریبون های رسمی و غیر رسمی داخلی و خارجی در مقابل صهیونیست غاصب به برکت نگاه حضرت امام خمینی (ره) به دنیا نشان داده شود. این که امروز تمام نقشه های شوم صهیونیست غاصب در منطقه با دو بال آمریکا و داعش برملا شده و اینک تنهاتر و بی جان تر از همیشه مشغول مکیدن خون ملت مظلوم فلسطین در آخرین مهلت هایش در منطقه است و جمهوری اسلامی ایران با سیاست میدان در منطقه نشان داد که جمله امام خمینی (ره) که فرمود راه قدس از کربلا می گذرد، یک جمله تعارفی نیست بلکه یک نقشه عمل برای تحقق استراتژی ها و تاکتیک های جمهوری اسلامی ایران در منطقه است.

این پژوهشگر فقه و حقوق اسلامی افزود: بنابراین تحرکات ایران در منطقه به برکت حرکت های برون مرزی سپاه قدس، مسیر رسیدن به قدس و نابود شدن صهیونیست پلید را به دنبال دارد. بنابراین امروز باید دو رویکرد در مقابل روز قدس داشته باشیم. نخستین رویکرد عبارت است از رویکرد جمهوری اسلامی بعنوان پرچمدار مبارزه با صهیونیست در جهان و دومین رویکرد هم رویکرد وحدت امت اسلامی است.

وی اضافه کرد: در رویکرد اول باید جبهه انقلاب اسلامی سیاست پشتیبانی از میدان که همواره منجر به ابر قدرت شدن کشور عزیزمان در منطقه و جهان و در مقابل ایادی استکبار بوده را تقویت کند و در انتخابات ۱۴۰۰ با زمینه سازی پشتیبانی از دولتی انقلابی که میدان محور است و استراتژی عدم سازش با آمریکا را سرلوحه سیاست خارجه خود قلمداد می کند را با مشارکت حداکثری مردم عزیز و وفادار بر خلاف همه رجزخوانی های دشمنان انقلاب اسلامی در داخل و خارج محقق نماید.

دبیر جامعه زینب استان تهران افزود: رویکرد دوم یعنی رویکرد امت اسلامی در مقابل آزادسازی قدس هم باید با وحدت ملت های مسلمان و حرکت های نخبگانی و مردمی متاثر از صدور انقلاب اسلامی و برگرفته از اندیشه حضرت امام (ره) و مقام معظم رهبری در جهان تقویت شود و امروز همه ظرفیت های برون مرزی نظام اسلامی که فراتر از دستگاه دیپلماسی است اما گستره وسیعی در تأثیر افکار عمومی در ملل مسلمان دارد، باید برای تربیت نسلی مقاوم و استکبارستیز در بین ملت های مسلمان به کار گرفته شود تا به حول و قوه الهی صهیونیسم و فرزندان نامشروع آن در منطقه شامل داعش و تفکرات تکفیری بزودی از صحنه عالم نابود شوند و زمینه بامداد نزدیک ظهور را که طلوع آفتاب عدالت و نشر عطر ایمان در جهان است را با زمینه سازی آرمان های انقلاب اسلامی در بیرون از مرزهای جغرافیایی محقق نماید.


1400/02/17
12:46:14
5.0 / 5
1176
تگهای خبر: دستگاه , فرهنگ , نخبگان
این پست جاوید شو را پسندیدید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۲
جاوید شو جاوید شو