آغاز عملیات ساخت یك پردیس سینمایی

آغاز عملیات ساخت یك پردیس سینمایی

حوزه هنری عملیات ساخت پردیس سینمایی ایران ساری را بعد از چند سال پیگیری برای دریافت مجوزهای لازم شروع کرد.به گزارش گروه فرهنگی ایرنا به نقل از روابط عمومی بهمن سبز، کلنگ راه اندازی پردیس سینمایی ایران ساری بعنوان بزرگترین پردیس سینمایی شمال کشور با زیربنایی در حدود ۳ هزار متر مربع به زمین زده شد.

این پردیس سینمایی مقرر است در زمین ۵۵۰ متری سینما ایران سابق ساری و در ۵ طبقه بر روی همکف و ۲ طبقه زیرزمین بعنوان پارکینگ مجموعا ۸ طبقه شامل ۵ سالن سینمای مجهز و مدرن با امکانات بروز پخش فیلم و امکانات رفاهی نظیر سالن اختصاصی کودک، فودکورت، پلاتو، استودیو، گالری و... راه اندازی شود.

سالن اصلی این سینما با ظرفیت ۱۸۵ نفر، ۴ سالن سینما دیگر با ظرفیت های ۷۲ و ۹۳ نفر و یک کافه سینمای روباز ۱۰۰ نفره، مجموع ظرفیت کل سینما را به ۶۱۵ نفر خواهند رساند.

اعتبار اولیه برای اجرای این پروژه ۳۰ میلیارد تومان در نظر گرفته شده است که مطابق توافق با مشارکت حوزه هنری، شهرداری ساری و سرمایه گذار بخش خصوصی تأمین می شود.

موسسه بهمن سبز طراحی و اجرای این پروژه مهم فرهنگی استان مازندران را برعهده دارد و مدت زمان راه اندازی آن یک سال و نیم درنظر گرفته شده است.

قرار است عملیات اجرایی این پروژه که در گام نخست شامل تخریب بنای قدیمی است تا یک هفته دیگر آغاز شود.

سینما ایران ساری در سال ۱۳۳۸ با یک سالن تأسیس و در دیماه ۱۳۸۵ به علت فرسودگی ساختمان و نداشتن امنیت برای تماشاگران به صورت رسمی تعطیل شد.

موسسه «بهمن سبز» الان با سه سینمای بهمن آمل، بهمن بهشهر و سپهر ساری در استان مازندران فعالیت می کند.منبع:

1400/02/12
20:12:54
5.0 / 5
1282
تگهای خبر: حوزه هنری , فرهنگ , هنر
این پست جاوید شو را پسندیدید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
جاوید شو جاوید شو