خاستگاه مسیحیت مبحث كار تازه اسكورسیزی

خاستگاه مسیحیت مبحث كار تازه اسكورسیزی

جاوید شو: «مارتین اسکورسیزی» کارگردان پرآوازه آمریکایی که ۳۳ سال پیش با فیلم جنجالی «آخرین وسوسه مسیح» خشم بنیادگرایان مسیحی را برانگیخت، حالا در یک سریال جدید به خاستگاه دین مسیحیت می پردازد.


به گزارش روز شنبه گروه فرهنگی ایرنا از پایگاه اطلاع رسانی ایندی وایر، از راننده تاکسی و گاو خشمگین گرفته تا آخرین وسوسه مسیح، مارتین اسکورسیزی و پُل شرادر در کنار هم بعضی از معروف ترین و جنجالی ترین فیلمهای تاریخ را ساختند. این دو سینماگر مطرح حالا بعد از سال ها باردیگر برای ساخت یک سریال جدید درباره ریشه های مسیحیت با یکدیگر همکاری می کند.
شرادر در یک مصاحبه جدید با ریچارد برودی، منتقد سینمایی روزنامه نیویورکر، خبر ساخت این سریال را افشا کرد. این مصاحبه با تمرکز بر نظر این سینماگر مطرح درباره سرویسهای پخش اینترنتی فیلم و سریال مثل نتفلیکس انجام شد و وی در پاسخ به این سؤال که آیا تابحال به شروع یک پروژه برای این سرویس ها فکر کرده یا نه اظهار داشت: بله. من و اسکورسیزی برای ساختن یک سریال سه ساله درباره ریشه های مسیحیت برنامه هایی داریم.
وی اضافه کرد: این سریال برپایه گفته های حواریون و بر طبق داستان کتب کاذبه ساخته شده و حواریون و کتب کاذبه (The Apostles and Apocrypha) نام دارد. چون مردم کتاب عهد جدید را می شناسند اما کسی از کتب کاذبه شناختی ندارد. در سده اول میلادی خبری از کتاب عهد جدید نبود و فقط همین داستان ها وجود داشتند که بعضی هاشان حقیقت داشتند و برخی جعلی و ساختگی بودند.
حواریون لقب دوازده تن از یاران و شاگردان ویژه عیسی مسیح است و کتب کاذبه نام ۱۵ رساله ای است که بعدها به متن «عهد عتیق» (کتاب مقدس دین یهود) افزوده شد و درباره اعتبار آنها تردیدهایی وجود دارد.
در حال حاضر، اسکورسیزی و شرادر هر دو فیلم های جدیدی در دست ساخت دارند؛ اسکورسیزی همین هفته اخیرا فیلمبرداری وسترن قاتلان ماه کامل را برای اپل شروع کرد. وی در این فیلم یک مرتبه دیگر با لئوناردو دیکاپریو و رابرت دنیرو همکاری می کند. شرادر نیز احیانا آخرین فیلم خود که یک درام جنایی به نام شمارنده کارت است را به یکی از جشنواره های مهم سینمایی سال جاری می رساند. این فیلم با بازی اسکار آیزاک روایتگر داستان یک قمارباز است که برای انتقام گرفتن از یک دشمن مشترک، با یک مرد جوان همدست می شود. اسکورسیزی سال گذشته در طول قرنطینه به شرادر در تکمیل این فیلم کمک کرد.منبع:

1400/02/05
13:24:20
5.0 / 5
933
این پست جاوید شو را پسندیدید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۱
جاوید شو جاوید شو