ساخت یادمانی از مهره های رنگی برای كودكان بیمار

ساخت یادمانی از مهره های رنگی برای كودكان بیمار

به گزارش جاوید شو یک هنرمند کانادایی با کنار هم قرار دادن صدها هزار مهره رنگی که به کودکان بستری در یک بیمارستان تعلق داشتند، از شجاعت آنان یک یادمان ساخت.


به گزارش گروه فرهنگی ایرنا از روزنامه هنر، بنیاد غیرانتفاعی کودکان بیمار (SickKids) در تورنتوی کانادا سپتامبر سال قبل از هنرمندی به نام نیکو ویلیامز خواست با استفاده از هزاران مهره رنگی، یک یادمان برای تجلیل از شجاعت کودکانی بسازد که با بیماری های سخت به این بیمارستان مراجعه نموده بودند.
ویلیامز در ساخت این اثر که یادمان شجاعت (Monument to the Brave) نام دارد، در مجموع از ۲۵۰ هزار مهره رنگی بهره برد به اضافه ۳ هزار مهره اهدایی از سوی برنامه مهره های شجاعت بنیاد کودکان بیمار؛ به باعث این برنامه به کودکان بستری شده در این بیمارستان، در هر مرحله از درمان، از آزمایش گرفته تا آمپول زدن، یک مهره خاص هدیه می شود. خیلی از بیماران قدیمی و خانواده های آنان گردنبندهایی که از این مهره ها درست کرده بودند را اهدا کردند تا نقشی هرچند کوچک در این حرکت نمادین داشته باشند.
این اثر یادبود که پرتره ای اثرگذار از مقاومت و پایداری است، حالا کامل شده و مقرر است در یکی از بیمارستان های کودکان تورنتو که در سال ۲۰۲۳ افتتاح می شود، نصب شود.


ویلیامز در گفتگو با روزنامه هنر اظهار داشت: تاکنون چیزی به این بزرگی درست نکرده بودم. در ابتدا واقعا هیچ ایده ای نداشتم با آن همه مهره در اندازه، شکل و رنگهای متفاوت باید چکار کنم. اما پس از آن که من و تیمم آغاز به مرتب کردن این مهره ها کردیم، آنها را به شکل مثلث در کنار هم قرار دادیم و کم کم کار یک شکل هندسی به خود گرفت که وقتی پهنش می کنید، بیشتر از ۲۰ فوت (۶ متر) طول دارد.
بنیاد کودکان بیمار در سال ۱۹۷۲ با شعار «جنگیدن برای دوران کودکی سالم» در کانادا افتتاح شد و هم اینک سالانه بیشتر از ۱۲ هزار عمل جراحی در آن انجام می شود.منبع:

1400/01/27
21:55:25
5.0 / 5
1057
تگهای خبر: برنامه , فرهنگ , هنر , هنرمند
این پست جاوید شو را پسندیدید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
لینک دوستان جاوید شو
جاوید شو جاوید شو