پنج آزمایشگاه پیش بالینی در 5 دانشگاه منتخب كشور راه اندازی می شود

پنج آزمایشگاه پیش بالینی در 5 دانشگاه منتخب كشور راه اندازی می شود

راه اندازی پنج آزمایشگاه پیش بالینی در پنج دانشگاه منتخب که توسط معاونت تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت تعیین می شود، همچون توافقات حاصل شده در جلسه معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری و معاون تحقیقات و فناوری وزیر بهداشت بود.


به گزارش جاوید شو به نقل از ایسنا، در جلسه ای که با حضور دکتر سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری، دکتر فرید نجفی معاون تحقیقات و فناوری وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و برخی مدیران معاونت علمی و معاونت تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت برگزار شد، بر تعامل و همکاری سازنده در زمینه تحقیقات و فناوری حوزه سلامت تاکید و درمورد نحوه چگونگی این تعامل بحث و تبادل نظر انجام شد.
بر طبق این گزارش، راه اندازی ۵ آزمایشگاه پیش بالینی در پنج دانشگاه منتخب که توسط معاونت تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت تعیین می شود و توافق در خصوص راه اندازی دکتری تخصصی تکنولوژی محور و کمک های معاونت علمی در این رابطه همچون توافقات این نشست بود.
همینطور در این جلسه مقرر شد در ارتباط با نحوه کمک های مالی به طرح پزشک پژوهشگر، بررسی های لازم توسط معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری انجام و به اطلاع معاونت تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت رسانده شود.
بر مبنای اعلام وبدا، همینطور در مورد ایجاد شتابدهنده های تجهیزات پزشکی با الگوی مرکز رشد تجهیزات پزشکی دانشگاه علوم پزشکی تهران در سطح سایر دانشگاه های علوم پزشکی، مقرر شد این مورد توسط دکتر سرکار رئیس مرکز رشد تجهیزات پزشکی دانشگاه علوم پزشکی تهران مورد بررسی قرار گرفته و اقدام آنی صورت گیرد.
منبع:

1400/01/22
13:46:51
5.0 / 5
887
تگهای خبر: سلامت
این پست جاوید شو را پسندیدید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۵
جاوید شو جاوید شو