وزیر اطلاعات:

مجاهدت های خاموش به زبان هنر و ادبیات معرفی شود

مجاهدت های خاموش به زبان هنر و ادبیات معرفی شود

به گزارش جاوید شو ایرنا- وزیر اطلاعات اظهار داشت: ما به پیوند بین وزارت اطلاعات و مجموعه نخبگی همچون شعرا بعنوان یک لزوم نگاه می نماییم و معتقدیم که مجاهدت خاموش سربازان گمنام امام زمان (عج) با زبان و آثار هنرمندان و شعرا می تواند به جامعه معرفی شود.


به گزارش جاوید شو به نقل از ایرنا، حجت الاسلام والمسلمین سید محمود علوی، پنجشنبه در آیین اختتامیه اولین جشنواره ملی شعر گمنامی در شیراز اضافه کرد: یکی از مهم ترین عرصه ها که باید شعر شاعران بدرخشد عرصه گمنامی و مظلومیت است، جوانان و دلاور مردان گمنامی که جان خویش را بر کف می گیرند که امنیت و آرامش را برای مردم وکشور به ارمغان آورند.
او افزود: سربازان عرصه گمنامی همواره در سنگر و عرصه جهاد حضور دارند، جهادی که به علت گمنامی بخش عظیم آن ناگفته می ماند.


وزیر اطلاعات در بخش دیگری از سخنان خود ضمن اشاره به نقش و اهمیت شعر بر انسان ها اضافه کرد: رسول گرامی اسلام اثر شعر را سحرآمیز دانستند که این اثر بر جان انسان ها و همینطور عقل و خرد آنها مشهود است.
علوی اظهار داشت: پیامبراکرم (ص)، در زمینه تأثیر شعر بر حکمت هم تاکید کرده اند که شعر بیشتر از سیراب کردن عواطف و احساسات، بر عقل انسان اثر می گذارد.
وزیر اطلاعات، استقبال شعرا از اولین جشنواره شعر گمنامی را در افزایش روحیه سربازان گمنام امام زمان (عج) بسیار موثر دانست و خاطرنشان کرد: کمتر کسی فکر می کرد که این جشنواره با استقبال خوب شعرا همراه شود اما شرکت حدود ۲۰۰ شاعر در این جشنواره نشان دهند برخوردار بودن از مردمی قدرشناس است که زبان مجاهدت خاموش را هم خوبی می فهمند.
وزیر اطلاعات عنوان کرد: امروز سربازان عرصه سلامت و عرصه امنیت جان خویش را بر کف گرفته اند تا هم سلامت و هم امنیت را برای مردم به ارمغان بیاورند و این مجاهدت را شهدای عزیز بازگو می کنند.
علوی اضافه کرد: وزارت اطلاعات در خدمت همه اقشار بخصوص هنرمندان همچون شاعران است و خوشحالیم که امروز شاهد پیوند این وزارت خانه با دانشمندان و پژوهشگران و بخش های مختلف هنر، علم و فرهیختگی هستیم.
وی افزود: ما شاهد استقبال خوب پژوهشگران در دانشگاه ها در دو همایش امنیت و دانشگاه، استقبال خوب نخبگان حوزوی در دو همایش امنیت و فقه اطلاعاتی و شاهد حضور خوب نخبگان در عرصه های مختلف امنیت مردمی در همایش های امنیت و مردم بودیم.
او افزود: استقبال و حمایت نخبگان، سربازان گمنام امام زمان (عج) را روح و انگیزه دیگری می بخشد که با باور به قدرشناسی مردم، به رسالت خود در عرصه امنیت، بیشتر و بهتر عمل کنند.
وزیر اطلاعات خاطرنشان کرد: امروز حضور هنرمندان در عرصه سینما و تئاتر با خلق هنرهای خیلی خوب مایه افتخار ما و تمام هنرمندان است و وقتی سریالی در تلویزیون به معرض نمایش گذاشته شد برخی کسانی که پیوندی با عمق مردم ندارند و با تلاش جهادگران عرصه مجاهدت خاموش چندان آشنایی ندارند وقتی کارگردان آن سریال را به شکلی سرزنش می کردند آن کارگردان سر را بالا گرفت و با سرفرازی گفت، برای چه شرمنده و خجالت زده باشم، از اینکه با همکاری دستگاه امنیتی کشورم سریالی را در عرصه امنیت پدید آورده ام و از اینکه مجاهدت خاموش سربازان گمنام که امنیت را برای زن و فرزندم و کشورم ایجاد کره اند شرمنده باشم؟
حجت الاسلام والمسلمین علوی اظهار داشت: امروز این مسئله باید در کشور نهادینه شود، در تمام کشورها این گونه است، مجموعه هایی که با دستگاههای امنیتی کار می کنند افتخار می کنند که دستگاه امنیتی همکاری آنها را پذیرفته اما در جامعه ما همکاری با دستگاه امنیتی به غلط بعنوان یک امر منفی تلقی می شود که این جز اثرگذاری نفوذ دشمن چیز دیگری نیست اما امروز این اثرگذاری نفوذ رنگ باخته است.
وی ادامه داد: امروز شعرا از اینکه در عرصه گمنامی شعری بسرایند استقبال می کنند، هنرمندان ما از خلق آثار هنری مانند فیلم و سریال با همکاری وزارت وزارت اطلاعات و دستگاه امنیتی استقبال می کنند و ما هم افتخار می نماییم که در خدمت همه این عزیزان هستیم.
وزیر اطلاعات اضافه کرد: اولین جشنواره شعر گمنامی پایانی بر مهجوریت و مغفول ماندن عرصه گمنامی در شعر شاعران شد و امیدواریم در سالهای آینده هم شاهد برگزاری این جشنواره در شهر شیراز به شکل فاخرتر و شکوهمندتر باشیم.برگزیدگان جشنواره ملی شعر گمنامی در این آیین که در فضای باز و در جوار آرامگاه حافظ در شیراز برگزار شد، تقدیر و از کتاب مجموعه اشعار شاعران در وصف سربازان گمنام امام زمان (عج) رونمایی گردید.
این آیین پنجشنبه ۱۹ فروردین ماه جاری همزمان با آخرین روز دهه بزرگداشت سربازان گمنام امام زمان (عج) و با حضور نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه شیراز و استاندار فارس برگزار گردید.
برخی از شاعران منتخب این جشنواره ملی که از سایر استان ها در این جشنواره شرکت کرده بودند، با عنایت به شرایط انتشار کرونا در استان فارس به صورت مجازی در این آیین شرکت داشتند.
چهار تن از شاعران استان فارس هم به نمایندگی از شاعران کشور در این آیین به شعرخوانی در وصف سربازان گمنام امام زمان (عج) در وزارت اطلاعات پرداختند.
در این آیین، یاد و خاطره شهید محسن جعفری از سربازان گمنام امام زمان (عج) در وزارت اطلاعات که اواخر بهمن ماه ۱۳۹۹ هنگام انجام مأموریت در سیستان و بلوچستان به شهادت رسید و در زادگاهش شیراز آرام گرفت، گرامی داشته شد.منبع:

1400/01/20
12:17:09
5.0 / 5
965
این پست جاوید شو را پسندیدید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
لینک دوستان جاوید شو
جاوید شو جاوید شو