حدود سه هزار توریست در اقامتگاه های بوم گردی استان سمنان اقامت كردند

حدود سه هزار توریست در اقامتگاه های بوم گردی استان سمنان اقامت كردند

به گزارش جاوید شو ایرنا- مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان سمنان اظهار داشت: اقامت حدود سه هزار توریست نوروز 1400 در اقامتگاه های بوم گردی استان ثبت گردید.


به گزارش جاوید شو به نقل از ایرنا، مهدی جمال روز یکشنبه به رسانه ها اضافه کرد: بیشترین میزان اقامت در تأسیسات گردشگری استان متعلق به اقامتگاه های بوم گردی است.
وی با اشاره به اینکه میزان اقامت در تأسیسات گردشگری مجاز استان سمنان شامل هتل و مهمانسرا، هتل آپارتمان، میهمان پذیر، اقامتگاه های بوم گردی، مجتمع های گردشگری و اقامتگاه های سنتی در مقایسه با زمان مشابه سال قبل افزایش یافته است، اضافه کرد: بیشترین اقامت تا حالا در اقامتگاه های بوم گردی ثبت گردید.
وی با اشاره به اینکه تا حالا هفت هزار و ۳۲۵ نفر مسافر با رعایت شیوه نامه های بهداشتی، توجه به سفر سالم و مسئولانه در تأسیسات گردشگری مجاز استان سمنان اقامت داشته اند، اضافه کرد: یکهزار و ۸۷۲ نفر در هتل ها و مهمانسراها، ۱۶۳ نفر در هتل آپارتمان ها، ۶۱۵ نفر در میهمان پذیرها، یکهزار و ۶۸۰ نفر در مجتمع های گردشگری و ۱۲۱ نفر در اقامتگاه های سنتی اقامت داشتند.
جمال اظهار داشت: با وجود اینکه هیچ نوع تبلیغ برای سفر، مسافران در استان سمنان اقامت کردند و دبیرخانه ستاد اجرائی خدمات سفر استان سمنان بر طبق شیوه نامه ابلاغی ستاد ملی مقابله با کرونا رسالت ذاتی خودرا در خصوص مدیریت سفر مسئولانه انجام می دهد تا هم وطنان و مسافران در سلامت کامل باشند و با خاطره خوش استان را ترک کنند.
وی با اشاره به تشدید بازدیدهای نظارتی از مراکز گردشگری استان، اظهار داشت: تا حالا ۴۰۶ مورد بازدید نظارتی از تأسیسات گردشگری استان انجام شد و ۴۷ هزار و ۳۴ نفر نیز از جاذبه های تاریخی و گردشگری استان بازدید کرده اند.
دبیر ستاد اجرائی خدمات سفر استان سمنان اشاره کرد: تابع مصوبات ستاد ملی مدیریت مقابله با کرونا، برگزاری هرگونه کمپ و چادر در استان ممنوعست و بواسطه شیوه نامه این ستاد درباب سفرهای نوروزی، اقدامات در دستور کار قرار گرفته است.
در استان سمنان ۹۰ اقامتگاه بوم گردی، ۱۵ هتل و میهمان سرا، ۱۴ اقامتگاه سنتی، پنج میهمان پذیر، پنج مجتمع گردشگری، ۷۹ خانه مسافر، یک هتل آپارتمان، دو مرکز تفریحی سرگرمی، یک اردوگاه، یک متل، ۳۱ دفتر خدمات مسافرتی، ۴۲ رستوران بین راهی، ۱۹ سفره خانه سنتی و سه موسسه آموزش گردشگری فعال است.منبع:

1400/01/08
11:58:54
5.0 / 5
1038
تگهای خبر: خدمات , سرگرمی , سفر , سلامت
این پست جاوید شو را پسندیدید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
جاوید شو جاوید شو