استاد ژاپنی زبان و ادبیات فارسی و هنرمند خوشنویس فارسی تجلیل شد

استاد ژاپنی زبان و ادبیات فارسی و هنرمند خوشنویس فارسی تجلیل شد

جاوید شو: رایزن فرهنگی سفارت ایران در ژاپن، با اهداء لوح تقدیر «حداد عادل» رئیس بنیاد سعدی از تلاش ها و زحمات بیش از 30 ساله خانم «هیساکو تسونادا» استاد زبان و ادبیات فارسی و هنرمند خوشنویس ژاپنی تجلیل نمود.


به گزارش جاوید شو به نقل از ایرنا از رایزنی فرهنگی سفارت ایران در ژاپن، در این برنامه که در محل رایزنی فرهنگی برگزار شد، «حسین دیوسالار»، رایزن فرهنگی ایران در ژاپن، ضمن تجلیل از اقدامات و کارهای این استاد زبان و ادبیات و خوشنویس فارسی اظهار داشت: ایران شناسان، اسلام شناسان و اساتید زبان و ادبیات فارسی از ژاپن و ژاپن شناسان ایرانی نقش ماندگار و بی نظیری را در راه شناخت هر چه بیشتر این دو ملت بزرگ با سابقه طولانی فرهنگی، تاریخی و صمیمانه ایفا نموده اند و همیشه قدردان تلاش ها و نقش موثر آنان بوده و خواهیم بود.
وی اضافه کرد: خانم تسونادا حدود ۳۰ سال در حوزه زبان و ادبیات فارسی و همین طور خوشنویسی به خط فارسی، در اوج هنر و خلاقیت فعالیت دارد و بسیار خرسندیم که در رایزنی فرهنگی زمینه بهره مندی از این ظرفیت برای ارائه به مخاطبان فرهنگ دوست و علاقمند ژاپنی فراهم گشته است.
خانم تسونادا نیز ضمن تشکر از مردم ایران و رایزنی فرهنگی در پشتیبانی از این فعالیت ها، ابراز امیدواری کرد بتوان هر چه بیشتر نسبت به معرفی فرهنگ و هنر ایران به علاقه مندان ژاپنی گام برداشت.
هیساکو تسونادا علاوه بر زبان وادبیات فارسی، به خوشنویسی ایرانی نیز تسلط دارد و هم اکنون از طرف رایزنی فرهنگی، زمینه تدریس و آموزش وی به مخاطبان ژاپنی برقرار است که باتوجه به شیوع ویروس کرونا به صورت مجازی برگزار می گردد و بیش از ۱۲۵ فارسی آموز از سراسر ژاپن در این کلاس ها شرکت دارند.
وی بیش از این نیز سمینار مجازی " معرفی هنر خوشنویسی ایرانی" را با حضور علاقه مندان ژاپنی برگزار کرد و با هماهنگی دفتر یونسکو در ایران و پیگیری رایزنی فرهنگی، برخی از آثار وی در جشنواره و نمایشگاه "رقص قلم" با آثار هنرمندان کشورهای حوزه جاده ابریشم و همچون ۶ هنرمند دیگر ژاپنی به نمایش در آمد و معرفی گردید.منبع:

1399/12/18
11:10:31
0.0 / 5
854
این پست جاوید شو را پسندیدید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
جاوید شو جاوید شو