الگوی ایرانی- اسلامی پیشرفت تبیین و اجرا می شود

الگوی ایرانی- اسلامی پیشرفت تبیین و اجرا می شود

جاوید شو: کنفرانس ˮالگوی اسلامی ایرانی پیشرفت؛تبیین و بایسته های اجراˮ پس از دریافت و جمع آوری مقالات، اردیبشهت ماه سال آینده، با نظارت اعضای کمیته کنفرانس و تعدادی از اساتید دانشگاه های برتر انجام می شود.


به گزارش جاوید شو به نقل از ایسنا، دهمین دوره از کنفرانس الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت در ایام ۲۹ و ۳۰ اردیبهشت ماه سال ۱۴۰۰ برگزار می گردد.
با تلاش چندین ساله جمع زیادی از اندیشمندان، پژوهشگران، نخبگان دانشگاهی و حوزوی و شخصیت های راهبردی کشور، سند الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت طراحی و به مرحله ابلاغ و اجرا نزدیک شده است. از آنجائیکه در کنفرانس های پیشین، نقد و ارزیابی و تکمیل و ارتقای محتوای سند در دستورکار بود، در این کنفرانس تبیین و تشریح ابعاد و بایسته های اجرای الگو در محوریت مباحث است.
تبیین هر یک از فرازهای مبانی، اصول، آرمان و رسالت یعنی بیان مستدل و علمی مفاهیم، لزوم، اهمیت، دامنه اثرگذاری و پشتوانه علمی. تبیین هر یک از فرازهای افق اضافه بر موارد فوق، ابعاد نوآورانه و تحول آفرینی فراز را نیز دربر می گیرد. تبیین هر گزاره تدبیر اضافه بر موارد مندرج در افق، مباحثی از قبیل توانایی تدبیر در حل مسایل اساسی کشور، اغتنام فرصت های راهبردی، بسترسازی برای دیگر تدابیر و تناظر با افق را نیز شامل می شود.
بایسته های اجرای هر تدبیر یعنی واکاوی الزامات مورد نیاز برای تحقق آن تدبیر از قبیل تقسیم کار و نگاشت نهادی مناسب، زیرساخت ها و منابع انسانی و مالی و تمهیدات قانونی مورد نیاز، نحوه بهره برداری از مدلها و نظریه های جدید برای تبدیل این تدبیر به سیاست و برنامه اجرائی، تمهیدات لازم برای تبلور عینی این تدبیر در دو برنامه پنج ساله هفتم و هشتم و بالاخره نحوه مشارکت مردم و نخبگان علمی و اجرائی و نهادهای غیردولتی در پروسه اجرای این تدبیر.
"تبیین و تشریح هر یک از فرازهای مبانی و اصول"، "تبیین و تشریح هر یک از مفاهیم اساسی مندرج در آرمان و رسالت"، "تبیین و تشریح هر یک از فرازها یا مفاهیم اساسی مندرج در افق"، "تبیین و تشریح هر یک از تدابیر" و "بایسته های اجرای هر یک از تدابیر یا مجموعه ای از تدابیر همسو" از جمله
محورهای این کنفرانس محسوب می شوند.
دبیران کمیته ی علمی این کنفرانس، تعدادی از اساتید برتر دانشگاه های تهران، علامه طباطبایی(ره)، شهید بهشتی، امام صادق(ره)، امیرکبیر، شهید چمران، علم و صنعت، دانشگاه تربیت مدرس و حوزه علمیه ی قم هستند.

علاقه مندان برای ارسال مقالات خود می توانند تا تاریخ ۱۵ اسفندماه ۱۳۹۹ به پایگاه اینترنتی confrence.olgou.org مراجعه کنند.
منبع:

1399/10/22
13:45:28
0.0 / 5
984
این پست جاوید شو را پسندیدید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
جاوید شو جاوید شو