رئیس دانشگاه علوم پزشكی شیراز:

حدود 2000 طرح پژوهشی در علوم پزشكی شیراز تصویب شده است

حدود 2000 طرح پژوهشی در علوم پزشكی شیراز تصویب شده است

جاوید شو: فارس رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز، تصویب بیش از 2 هزار طرح پژوهشی طی یکسال گذشته را از اقدامات شاخص این دانشگاهردر حوزه پژوهش اعلام نمود.


مهرزاد لطفی چهارشنبه سوم دی در آیین تجلیل از پژوهشگران برتر فارس، با اعلان اینکه بیش از ۲ هزار مقاله اساتید دانشگاه علوم پزشکی شیراز در مجلات معتبر چاپ شده است، اضافه کرد: هم اکنون دانشگاه علوم پزشکی شیراز ۲۰ مجله علمی پژوهشی دارد.
او همین طور از کسب رتبه دوم دانشگاه علوم پزشکی شیراز در سطح کل دانشگاه های کشور آگاهی داد و اظهار داشت: این دانشگاه جزو ۵۰ دانشگاه برتر دنیا است.
لطفی افزود: در سال ۲۰۱۹ نیز دانشگاه علوم پزشکی شیراز ۱۰ درصد از مقالات را به خود اختصاص داد و رتبه سوم را در عرصه تولید علمی مقالات را نیز کسب نمود.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز همین طور اظهار داشت: این دانشگاه در حوزه فناوری در رتبه سوم دانشگاه های علوم پزشکی کشور قرار گرفته است.
لطفی با اعلان اینکه کارهای زیادی در بحث فناوری اجرائی شده است، افزود: حدود ۲۷۴ محصول فناورانه این دانشگاه ثبت جهانی شده و از دیگر سو ۱۴ قرار داد ارتباط با صنعت منعقد کرده ایم.
او افزود: در دوران شیوع ویروس کرونا ۸ وبینار کشوری و ۲۸ وبینار در موضوع کووید ۱۹ برگزار شده است.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز اظهار داشت: محصولاتی مانند کیت های آزمایشی، ماسکهای نانو و مواد ضد عفونی کننده که در دوران کرونا مصرف می شد، خوشبختانه در شیراز وضعیت خوبی داشته است.


منبع:

1399/10/03
21:59:00
5.0 / 5
934
تگهای خبر: صنعت , محصولات
این پست جاوید شو را پسندیدید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۱
جاوید شو جاوید شو