سخنرانان انگیزشی كه از نكات كاربردی مسیر موفقیت برای شما می گویند

سخنرانان انگیزشی كه از نكات كاربردی مسیر موفقیت برای شما می گویند

به گزارش جاوید شو مسیر موفقیت برای کسانی که افراد موفقی دور و برشان ندارند، پیچیده است و خوبی کتاب های نوشته شده توسط سخنران های انگیزشی این است که می توانند همان افراد موفقی باشند که این افراد نیاز دارند.به گزارش جاوید شو به نقل از مهر، سخنران های انگیزشی مسیر موفقیت را طی کرده اند و همچنان هم در آن حرکت می کنند؛ چون موفقیت جاده ای نیست که آخر داشته باشد. آنها در کتاب هایشان تجربه های خویش را به نسل های بعد انتقال می دهند تا پیمودن این مسیر برایشان آسان تر شود. در این مقاله شما را با پنج کتاب عالی نوشته شده توسط سخنران های مشهور دنیا آشنا می نماییم.
۱. قدرتِ من هستم
فرض کنید کسی از شما می خواهد درباره خودتان صحبت کنید و از خصوصیت هایتان برای او توضیح دهید. در مواجهه با چنین سوالی اغلب جواب ها در چارچوب جمله «من هستم» می آیند، من خوش رو هستم، من موفق هستم، من حساس هستم و ده ها «من هستم» دیگر بر مبنای دیدگاهی که شما نسبت به خودتان دارید، شکل می گیرد. «جول اوستین» در کتاب بسیار موفق خود قدرتِ عبارت من هستم را بررسی می کند؛ برای همین هم اسم این کتاب را «قدرت من هستم» گذاشته است.
اوستین که یکی از بهترین سخنران های انگیزشی دنیاست و کتاب ها و سخنرانی هایش مخاطبان میلیونی دارد، در این اثر تلاش می کند به خواننده یاد دهد چطور باورهای او درباره خودش و کلماتی که درباره خود در طول روز به کار می برد، می تواند مسیر زندگی او را تحت تأثیر قرار دهد. جالب است بدانید هم اکنون تاکید زیادی بر روی اثر مثبت تشویق بر افراد می شود و در این کتاب هم تاکید زیادی بر استفاده از عبارت های مثبت شده است. عبارات مثبت می توانند فرد را به داشتن صفت خوب تشویق کنند و آن صفت را در او متبلور سازند؛ در حالیکه عبارات منفی امکان دارد در مورد به بروز رساندن صفات منفی همین کارکرد را داشته باشند. پس خودتان را در چارچوب جمله های خوب تعریف و باور کنید و این کار را از راه خواندن کتاب جذاب «قدرت من هستم» ساده تر انجام دهید.
۲. اثر مرکب

متیو مک کانهی، بازیگر معروف فیلم میان ستاره ای در یکی از سخنرانی هایش تعریف می کند قهرمان و الگوی او همیشه خودش بوده است؛ خودی که مقرر است طی یک بازه زمانی به او برسد؛ مثلاً اگر در ۱۵ سالگی از او می پرسیدند قهرمان تو چه کسی است؟ می گفت خودم در ۱۰ سال آینده و این باور تا به امروز هم در او ادامه داشته است؛ باور به پیشرفت شخصی.
پیشرفت شخصی یکی از مهم ترین کلید واژه های دوران ماست و هدفی بسیار مهم برای رسیدن به موفقیت است. دارن هاردی، یکی از موفق ترین و ثروتمندترین سخنران های انگیزشی دوران، کتاب «اثر مرکب» را برای آموزش ساده پیشرفت شخصی نوشته است؛ آن هم نه از راه انجام کارهای خیلی خاص یا خیلی بزرگ؛ بلکه با شروع انجام کارهای ساده روزمره.
دارن هاردی در کتاب اثر مرکب به شما نشان داده است هر تغییر کوچکی که در خودتان و سبک زندگی تان ایجاد کنید، می تواند مسیر زندگی شما را برای همیشه تحت تأثیر قرار داده و آنرا عوض کند. ازاین رو لازم است نسبت به تغییراتی که در خودتان ایجاد می کنید، آگاهانه برخورد کنید. پیشنهاد می کنیم کتاب صورتی اثر مرکب را به لیست خریدتان اضافه کنید و روزانه بخشی از وقت تان را به یادگیری در جهت تغییر آینده تان اختصاص دهید.
۳. پدر پولدار، پدر فقیر
در رابطه با هر تصمیم اقتصادی یا هر تصمیمی که به شکلی با مسائل مالی زندگی افراد در رابطه است؛ معمولاً دو نوع طرز فکر وجود دارد که یکی منجر به کسب ثروت بیشتر می شود و دیگری منجر به فقر بیشتر. رابرت کیوساکی، کارآفرین و نویسنده موفق این دو دیدگاه را تحت عنوان پدر پولدار و پدر فقیر معرفی می کند؛ به عبارت دیگر او به بررسی تفاوت بین اینکه در یک موقعیت خاص یک پدر پولدار چه سفارش ای به فرزندش می کند و چطور تصمیم می گیرد با تصمیم یک پدر فقیر در همان وضعیت پرداخته است. مثال هایی که کیوساکی در این کتاب زده امکان دارد در زندگی روزمره شما یا اطرافیان تان بارها دیده شده باشد، بدون اینکه توجه تان را جلب کرده باشد؛ چون انگار نوعی قانون نانوشته وجود دارد که روش های به کار گرفته شده توسط ثروتمندان، برای فقرا کارکردی نخواهد داشت.
رابرت کیوساکی با این کتاب به شما آموزش می دهد چنین قانون نانوشته ای وجود ندارد و همه چیز به شفاف بودن ذهن شما، آگاهی و گرفتن تصمیم درست در زمان درست بستگی دارد. ازاین رو اگر دنبال روشی برای تغییر فکر و زندگی تان هستید، خواندن کتاب «پدر پولدار، پدر فقیر» را از دست ندهید.
۴. برتری خفیف

یادگیری روش های رسیدن به موفقیت وقتی از زبان افراد موفق صورت گیرد، لذتی چند برابر پیدا خواهد کرد؛ نمونه اش هم کتاب بسیار پر فروش و موفق «برتری خفیف» است که جف اولسون، یکی از موفق ترین و شناخته شده ترین مدیران و سخنران های انگیزشی آنرا نوشته و در آن از تجربه های خودش نوشته است. اولسون که بعنوان یکی از نویسنده های برتر کتاب های خودیاری شناخته می شود، کتابش را به شکلی به دو بخش تقسیم کرده است؛ یکی شرح حال خودش و تاثیراتی که تصمیم هایش بر رسیدن او به اهدافش گذاشته اند و دیگری آموزش رسیدن به «برتری خفیف» برای خوانندگانش است.
اولسون باور دارد که هر مبادرت به ظاهر کوچک و ساده ای می تواند به مرور زمان به بخشی از تفکر و به دنبال آن شخصیت شما تبدیل شود؛ به همین علت است که باید نسبت به اقدام کارهای روزمره و گرفتن تصمیم های کوچک هم دقت کافی را داشت. کسی که شبی ۲۰ صفحه کتاب بخواند، در طول یک سال چندین کتاب خوانده و دیدگاهش را عوض کرده است. کسی که روزانه ۲۰ دقیقه پیاده روی کند، در طول هفته حداقل دو ساعت به سلامتی اش کمک کرده و به مرور زمان این مدت را بیشتر هم خواهد نمود. ازاین رو عجیب نیست که برایان تریسی این کتاب را تحسین کرده و در سرتاسر جهان همچون ایران، «برتری خفیف» به شکل کتاب الکترونیکی و یا به صورت کتاب صوتی قابل دانلود است. اگر مدت هاست به دنبال خرید کتابی برای رسیدن به موفقیت نامحدود می گردید، برتری خفیف را از دست ندهید.
۵. بنویس تا اتفاق بیفتد
می گویند مصری های باستان یک باور خیلی خاص داشته اند و آن محقق شدن چیزهایی بوده که نوشته می شده اند. همین دیدگاه هم اساس نوشته شدن کتاب معروف و پر فروش «بنویس تا اتفاق بیفتد» است. هنریت آن کلاوسر، نویسنده این کتاب در این اثر جذاب و خواندنی به خوانندگانش آموزش می دهد چرا نوشتن در تحقق خواسته ها موثر است و افراد چطور می توانند با نوشتن به آنچه می خواهند برسند. بخشی از این مساله شاید به نظمی باشد که بر اثر نوشتن در ذهن ایجاد می شود و آرزو را از شکل آرزوی دست نیافتنی خارج کرده و به هدف تبدیل می کند. در هر حال برای رسیدن به آرزوهایتان شاید همین کافی باشد که یک دفتر، یک خودکار و یک جلد کتاب «بنویس تا اتفاق بیفتد» را تهیه کنید و از فرمول های آن کمک بگیرید. به امتحان کردنش می ارزد.
*این مطلب، یک خبر آگهی بوده و خبرگزاری مهر در محتوای آن هیچ نظری ندارد.

1399/09/23
14:06:46
5.0 / 5
1145
این پست جاوید شو را پسندیدید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۲
جاوید شو جاوید شو