تغییر زمان برگزاری نخستین همایش ملی یادگیری سیار، از نظر تا عمل

تغییر زمان برگزاری نخستین همایش ملی یادگیری سیار، از نظر تا عمل

به گزارش جاوید شو نخستین همایش ملی «یادگیری سیار، از نظر تا عمل» از جانب هسته پژوهشی یادگیری سیار با همكاری گروه تكنولوژی آموزشی دانشگاه علامه طباطبائی و سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی وزارت آموزش و پرورش ۲۹و ۳۰ بهمن ماه سالجاری برگزار می گردد.


به گزارش جاوید شو به نقل از ایسنا، این همایش با هدف ارتقای سطح دانش، آگاهی، توسعه کیفیت یادگیری سیار، عرضه مبانی نظری و یافته های علمی در این عرصه و همینطور بحث و بررسی چالش های پیاده سازی یادگیری سیار در دانشگاه ها و مدارس و هم عرضه آخرین نوآوری ها در این حوزه با حضور استادان، صاحبنظران، معلمان و پژوهشگران این حوزه برگزار می شود.
محمدرضا نیلی، دبیر علمی این همایش و عضو هیئت علمی گروه تکنولوژی آموزشی با بیان لزوم استفاده از تکنولوژی های نوین ارتباطی اظهار داشت: فنّاوری های نوظهور مانند تلفن هوشمند تغییرات قابل ملاحظه ای را در سبک زندگی بشر بوجود آورده است که در ابعاد مختلف آموزشی، اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی تاثیر زیادی گذاشته است. یکی از کارکردهای فنّاوری های نوین، تسهیل فرایند یاددهی و یادگیری است. موبایل به خاطر خصوصیت های منحصربه فرد مانند همه جایی و همه زمانی، سهولت در انتقال، کاربردهای چندگانه داشتن، چندرسانه ای، ضبط و پخش انواع رسانه های صوتی و تصویری، اتصال به شبکه اینترنت و استفاده از برنامه های بسیار متنوع و مختلف کاربردی، بازی و دسترسی به سایت ها و شبکه های اجتماعی همگی سبب شده تا جزء لاینفک زندگی بشر باشد بگونه ای که همراه نبودن آن سبب اختلال در زندگی روزمره و اضطراب کاربران می شود.
دبیر علمی این همایش در مورد برنامه های درنظر گرفته شده اضافه کرد: تلاش بر آن است که دو محور نظر و عمل، در برنامه های همایش لحاظ شود و بر این اساس در روز اول همایش به مبانی نظری پرداخته می شود و روز دیگر کارگاه ها برگزار می شود. محورهای همایش به مباحثی مانند مبانی نظری، الگوها، زیرساخت ها، استانداردها، سیستم های مدیریت آموزشی، چالش ها و راهکارهای رفع آنها و سایر مباحث در رابطه با یادگیری سیار و خصوصاً کاربرد این فناوری در شرایط بحرانی حاضر می پردازد.
طبق اعلام روابط عمومی دانشگاه علامه طباطبایی، وی افزود: در بخش عمل، کارگاه هایی در روز دوم پیشبینی شده که می تواند در مهارت افزایی اساتید و معلمان جهت استفاده از این تکنولوژی نوین موثر باشد. ضمنا با عنایت به گذشت چند ماه از شروع کرونا، دبیرخانه مبادرت به تجربه نگاری اساتید، معلمان و مدیران جهت بهره مندی از تجارب در این حوزه کرده که در انتها همایش در کنار مجموعه مقالات همایش، این اثر هم منتشر می شود. امیداست صاحبنظران با ارسال مقاله و یا برگزاری کارگاه ها و ارسال تجارب خویش، دبیرخانه همایش را برای نیل به هدف یاری کنند. این همایش مقرر بود آبان ماه برگزار گردد ولی با عنایت به نظرکمیته علمی همایش، به بهمن ماه سالجاری موکول شد.


منبع:

1399/08/20
12:20:40
5.0 / 5
3142
این پست جاوید شو را پسندیدید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
جاوید شو جاوید شو