رایزنی فرهنگی ایران خبر داد؛

برگزاری نمایشگاه هویت زن معاصر در جنوب جهان در آفریقای جنوبی

برگزاری نمایشگاه هویت زن معاصر در جنوب جهان در آفریقای جنوبی

بنیاد هنر معاصر جوبورگ در آفریقای جنوبی نمایشگاه هویت زن معاصر در جنوب جهان را برپا كرده است. هویت فرهنگی زنان موضوع این نمایشگاه است.رایزنی فرهنگی ایران در آفریقای جنوبی به خبرنگار مهر آگاهی داد بنیاد هنر معاصر در آفریقای جنوبی مقرر است تا ۱۱ بهمن پذیرای بازدیدکنندگان نمایشگاه فرهنگی – هنری «هویت زن معاصر در جنوب جهان» باشد. هویت زن معاصر در جنوب جهان (کشورهایی که بیشتر در نیمکره جنوبی واقع شده اند) در سازه های مختلفی از پنج بانوی هنرمند از کشورهای: هند، آفریقای جنوبی، کنیا و ایران متجلی شده است که در این نمایشگاه در معرض بازدید عموم قرار گرفته اند. این آثار در میان سال های ۱۹۹۹ تا ۲۰۱۹ خلق شده اند و بینش هم زمان هنرمندان مختلف را از هویت زن در ضمن ۲۰ سال نشان می دهند.
این نمایشگاه به ۳ حوزه یا جهان تقسیم شده است. اولی پیرامون هبوط شکل گرفته است، قلمرویی که جهان طبیعی و انسانی با هم تلاقی می کنند. پیکرهایی که تلفیقی از حیوان و انسان هستند، نمایانگر دنیای دوم نمایشگاه هستند. این حالت ترکیبی به درهم آمیختن گونه ها، نژادها یا فرهنگ ها، تلاقی یک چیز با چیز دیگر اشاره می کند. این پیکرها هم نفرت انگیز و هم زیبا هستند. این ناهمخوانی ناخوشایند بمنظور ایجاد واکنش در بیننده به وجود آمده است که باید رابطه بین خود و سایر گرایشات متفاوت ذهنی را در نظر بگیرد. در جهان سوم نمایشگاه، به بیننده یادآوری می شود که جسم واقعی است و در چارچوب نژاد، دین و هویت جای گرفته است.
طراحی نمایشگاه سه فضای آن جهانی یا رویایی مانند را نشان می دهد، که با پل هایی مجازی به هم متصل شده اند و با این وجود توجه بیننده را به ساختار محیط نمایشگاه جلب می کنند.
لورن اوگرادی این چارچوب مفهومی پل های هویتی را به این صورت بیان می کند: «از آنجا که من توسط والدینی از هند غربی در یکی از سنتی ترین مناطق با فرهنگ نیوانگلند، خلیج بک بوستون بزرگ شده ام، کودکی من را در جایگاهی قرار داد که از هر جایی که ایستادم، فاصله داشت و من را وا می داشت که همیشه برای رسیدن به مکان دیگری پل بزنم. یک نفر باید هم زمان چند چیز باشد، هم کارائیبی و هم نیوانگلندی، هم آمریکایی آفریقایی تبار و هم هند غربی، هم سیاه و هم سفید … و هر روز درباره اختلافات مذاکره نماییم.»

1399/08/06
12:10:32
5.0 / 5
1554
تگهای خبر: فرهنگ , هنر , هنرمند
این پست جاوید شو را پسندیدید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۲
جاوید شو جاوید شو