یادداشت مهمان؛

آیا دولت به اصل ۳۰ قانون اساسی عمل می كند؟

آیا دولت به اصل ۳۰ قانون اساسی عمل می كند؟

دولت موظف است وسایل آموزش و پرورش رایگان را تا اختتام متوسطه برای همگان فراهم آورد و تهیه گوشی تلفن همراه برای آموزش فرزندان در دوران كرونا، برای خیلی از مردم ناممكن شده است.به گزارش جاوید شو به نقل از مهر، علی جعفرآبادی که دکترای مدیریت آموزشی دارد و پژوشگر حوزه فرهنگ و آموزش است در یادداشتی کوتاه با عنوان «دو مقدمه، یک نتیجه گیری و یک پیشنهاد» که آنرا در اختیار خبرگزاری مهر قرار داده، درباره یک مشکل مهم آموزش عمومی و آموزش دانش آموزان در فضای مجازی، در دوران کرونا پرداخته است.
مشروح متن این یادداشت در ادامه می آید:
مقدمه یک. بازرس مجمع عالی نمایندگان کارگران کشور با اشاره به اینکه خط فقر در جامعه برای خانوار ۴نفره ۱۰ میلیون تومان است اظهار داشت: خیلی از کارگران توان خرید گوشی موبایل برای ادامه تحصیل فرزندانشان را ندارند.
مقدمه دو. دولت موظف است وسائل آموزش و پرورش رایگان را برای همه ملت تا اختتام دوره متوسطه فراهم سازد و وسائل تحصیلات عالی را تا سرحد خودکفایی کشور بطور رایگان گسترش دهد.
(منبع: اصل سی ام قانون اساسی)
جمع بندی من از تلفیق این دو مقدمه: چون دولت موظف است وسایل آموزش و پرورش رایگان را تا اختتام متوسطه برای همگان فراهم آورد و تهیه گوشی تلفن همراه برای خیلی از مردم ناممکن شده است؛ دولت «موظف» است این تجهیزات را مجانی در اختیار خانواده ها قرار دهد؛ وگرنه به قانون اساسی عمل نکرده است.
پیشنهاد ابتدایی (برای بررسی، اصلاح و تکمیل): وزارت آموزش و پرورش در کوتاه ترین زمان ممکن و با مشارکت وزارت صمت با معتبرترین تولید کننده بهترین گوشی تولید داخل مذاکره کند و امکانات لازم را در اختیار خانواده ها قرار دهد.
پیشنهاد می کنم برای خانواده های با یک یا دو دانش آموز، یک گوشی رایگان و برای خانواده های با بیش از دو دانش آموز، یک گوشی رایگان و یک گوشی با پنجاه درصد تخفیف نسبت به قیمت بازار پیش بینی شود.

1399/07/10
13:33:16
5.0 / 5
2203
تگهای خبر: فرهنگ , فضای مجازی
این پست جاوید شو را پسندیدید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۴
جاوید شو جاوید شو