شمار مدارك علمی پایگاه گنج از مرز یك میلیون گذشت

شمار مدارك علمی پایگاه گنج از مرز یك میلیون گذشت

جاوید شو: تا آخر سال 1398 پیشینه ی بیش از یك میلیون و 250 هزار مدرك علمی در پایگاه اطلاعات علمی ایران(گنج) در دسترس كاربران قرار گرفت.


به گزارش جاوید شو به نقل از ایسنا، تا آخر سال گذشته، پیشینه ی بیش از یک میلیون و ۲۵۰ هزار مدرک علمی در پایگاه اطلاعات علمی ایران(گنج) قرار گرفت. بر پایه گزارش عملکرد ۱۳۹۸ ایرانداک، بیش از ۵۸۷ هزار پایان نامه و رساله دانش آموختگان درون کشور، بیش از ۱۶ هزار پایان نامه و رساله دانش آموختگان ایرانی بیرون از کشور، و نزدیک به ۲۵۰ هزار پیشنهاده در پایگاه گنج قرار گرفته است.
همین طور در سال ۱۳۹۸، روزانه ۱۶۶ پارسا، ۱۱۶ پیشنهاده و دو پارسای خارج از کشور با همکاری ۴۵۲ موسسه آموزش عالی در سامانه ملی ثبت پایان نامه، رساله، و پیشنهاده بارگذاری شده است.
علاوه بر آن، هشت کتاب، ۶۰ مقاله نشریه، ۹ مقاله در همایش ملی و ۹ مقاله در همایش جهانی در سال قبل انتشار یافته و نه طرح پژوهشی تقاضامحور و ۱۷ طرح پژوهشی سازمانی اختتام یافته است. همین طور در سال گذشته، ۱۲۵ دوره آموزشی برای ۱.۲۰۷ نفر دانش پذیر در ایرانداک برگزار شده است.


بنا بر اعلام روابط عمومی پژوهشگاه علوم و فناوری اطلاعات ایران، گزارش عملکرد سال ۱۳۹۸ پژوهشگاه علوم و فناوری اطلاعات ایران به پنج ماموریت بنیادین ایرانداک؛ پژوهش، مدیریت اطلاعات علم و فناوری، آموزش، همکاری و هماهنگی، و پشتیبانی از سیاست گذاری علم و فناوری پرداخته که متن کامل و داده نمای این گزارش در نشانی irandoc.ac.ir/about/report در دسترس همگان است.
منبع:

1399/06/26
21:53:39
5.0 / 5
1982
تگهای خبر: كتاب
این پست جاوید شو را پسندیدید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
لینک دوستان جاوید شو
جاوید شو جاوید شو