معاون هنر و رسانه دفتر تبلیغات اسلامی:

هتاكی شارلی ابدو توهین به سرمایه های معنوی ادیان ابراهیمی است

هتاكی شارلی ابدو توهین به سرمایه های معنوی ادیان ابراهیمی است

به گزارش جاوید شو حجت الاسلام مهدی علیزاده می گوید كه توهین نشریه شارلی ابدو به پیامبر اكرم، چیزی جز كوبیدن بر طبل نفرت پراكنی نیست. در آینده ای نزدیك با تشكیل نشستی بین الادیانی این حركت را محكوم خواهیم كرد.به گزارش جاوید شو به نقل از مهر، حجت الاسلام والمسلمین مهدی علیزاده معاون فضای مجازی، هنر و رسانه دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم طی پیامی به اقدام هتاکانه نشریه فکاهی «شارلی ابدو» چاپ پاریس در بازنشر کاریکاتورهای موهن به پیامبر اکرم (ص) واکنش نشان داد و اظهار داشت: ما در سال های آغازین هزاره سوم، شاهد آلام و رنج های مختلف بشریت هستیم، بشریت زمانه ما، مدام از جانب ماتریالسم و نگاه های پوچ گرایانه و نهیلیستی از سویی و نگاه های نژادپرستانه، تبعیض آلود، خشونت گرا، استعماری و استکباری از طرفی تهدید می شود.
وی با اشاره به اینکه انسان ها در چهارگوشه دنیا بیشتر از هر وقت دیگری نیازمند بازگشت به سرمایه های بزرگ و مشترک انسانی هستند، اضافه کرد: سرمایه های سرشار مشترک انسانی چهره های تابناک پیامبران بزرگ الهی هستند که مربیان و پیام ‎آوران بزرگ برادری، صلح، کرامت، معنویت و فضائل اخلاقی به شمار می آیند. امروز انسانِ تنها بیشتر از هر وقت دیگر نیازمند پناه بردن به آغوش پر مهر رسول ختمی مرتبت پیام ‎آور مهر و رحمت و بزرگترین اسوه اخلاق الهی و نشستن پای درس بزرگترین اسوه اخلاق الهی در طول تاریخ است. توهین نشریه شارلی ابدو به پیامبر اکرم، چیزی جز کوبیدن بر طبل نفرت پراکنی نیست.
این استاد حوزه و دانشگاه، نفرت پراکنی و به تمسخر گرفتن باورهای قدسی را توهین به قامت معنویت بشریت و مقام بلند انسانیت و فضیلت ها و زیبایی ها دانست و عنوان کرد: آنچه که امروز جهان در حرکت مذبوحانه و غیر منطقی نشریه شارلی ابدو مشاهده می کند، چیزی جز کوبیدن بر طبل نفرت پراکنی و حرکت نابخشودنی به خطر انداختن صلح جهانی و زیر سوال بردن کرامت انسان ها و تیغ کشیدن بر روی فضایل و ارزش های بلند انسانی نیست.
وی اضافه کرد: متاسفانه دولتمردان غربی و منادیان مزّور صلح و همزیستی و آزادی در مقابل این حرکت های بسیار خطرناک و ابلهانه مهر سکوت بر لب نهاده اند و یا به شکلی تلویحاً آنرا تایید می کنند. باید امیدوار بود که با حرکت های هوشمندانه همه نخبگان و رهبران معنوی و فکری و پیش تازان عرصه عقلانیت و تفکر در سطح جهان حرکت مناسب و پاسخ درخور و آخر بخش به این حرکت های مذبوحانه اتفاق بیافتد.
علیزاده افزود: در این راستا معاونت فضای مجازی، هنر و رسانه دفتر تبلیغات با فوریت برنامه هایی نسبت به پاسخ به این اقدام هتاکانه و مذبوحانه در دست اقدام دارد. معاونت فضای مجازی، هنر و رسانه دفتر تبلیغات اسلامی به اقدام نشریه شارلی ابدو پاسخ می دهد.
معاون محترم فضای مجازی، هنر و رسانه دفتر تبلیغات اسلامی افزود: این معاونت در آینده نزدیک گفت وگوی بین ادیانی در سطح بین المللی با مشارکت برخی شخصیت های برجسته داخلی و خارجی برگزار خواهد نمود تا این پیام روشن را به همگان مخابره کند که جبهه مشترک ادیان ابراهیمی با قاطعیت و به صراحت این حرکت را محکوم می کند.
وی در ادامه بر لزوم عرضه پاسخ متناسب به آن نشریه هتاک اشاره نمود و اظهار داشت: در مقابل بکارگیری هنر سخیف و مبتذل ماتریالیستی، ما درصددیم که از زبان هنر قدسی استفاده نماییم و با بکارگیری زبان هنر متعالی، پاسخ متناسب تخصصی به این حرکت ضد هنری نشریه شارلی ابدو بدهیم، ازاین رو با همکاری کشورهای دیگر به یاری خداوند در نگارستان اشراق با به نمایش گذاشتن پرتره ‎های حضرت عیسی بن مریم (ع) و نگارگری های معراج نامه ها، سرمایه معنوی هنری ادیان ابراهیمی را در کنار رمان های ایرانی و خارجی درباره مقام بلند و شخصیت والای اخلاقی- معنوی رسول مکرم اسلام (صلی الله ضد و آله و سلم) و نوشته های ارادت ورزانه محققان غیر مسلمان درباره این اسوه بزرگ بشریت به نمایش بگذاریم و نشان دهیم که هنر متعهد و متعالی در راه و راستای اهداف مقدس ادیان چگونه می تواند ما را به نقطه های مشترک برساند و ظرفیت های زیبایی شناختی را در جهت اهداف درست بشری به نمایش بگذارد.
وی در انتها تصریح کرد که ساخت مستندی را در پاسخ به اهانت های رسانه های غربی در دستور کار داریم که به شش زبان عربی، فارسی، اردو، فرانسوی، انگلیسی و اسپانیولی منتشر خواهد شد و امیدواریم که واکنش متناسب و فاخری در ساحت رسانه به این حرکت های نابخردانه و ضد صلح و همزیستی داده باشیم.

1399/06/23
22:11:58
5.0 / 5
2128
این پست جاوید شو را پسندیدید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
جاوید شو جاوید شو