۴ بعلاوه ۱ كتابی كه همه افراد موفق یك مرتبه در زندگی خود خوانده اند

۴ بعلاوه ۱ كتابی كه همه افراد موفق یك مرتبه در زندگی خود خوانده اند

جاوید شو: در این مقاله پنج كتاب بسیار مهم روانشناسی موفقیت را به شما معرفی می نماییم كه همه افراد موفق از آموزش های طلایی این كتاب ها بهره برده اند، ازاین رو عجیب نیست اگر شما نفر موفق بعدی باشید.به گزارش جاوید شو به نقل از مهر، می گویند اگر با پنج فرد موفق نشست و برخاست داشته باشید، ششمین فرد موفق خودتان خواهید بود. از آنجایی که پیدا کردن افراد موفق کار چندان ساده ای هم نیست؛ اگر چنین کسانی را اطراف تان نمی شناسید یا امکان دوستی و معاشرت با آنها را ندارید، نگران نباشید. واقعیت این است که کتاب های نوشته شده توسط افراد موفق می تواند جایگزین بسیار مناسبی برای پر کردن جای خالی این افراد در زندگی شما باشد. می توانید با خواندن این کتاب ها مستقیم سر اصل مطلب بروید و از ریز و درشت تجارب افراد موفق بهره مند شوید.
در این مطلب پنج کتاب بسیار مهم روانشناسی موفقیت را به شما معرفی می نماییم که همه افراد موفق از آموزش های طلایی این کتاب ها بهره برده اند؛ ازاین رو عجیب نیست اگر شما نفر موفق بعدی باشید.
۱. نابخردی های پیشبینی پذیر
هر انسانی در زندگی اش مرتکب اشتباهات کوچک و بزرگی شده که بر مسیر زندگی او تأثیر گذار بوده است؛ تاثیراتی کوتاه مدت یا دراز مدت که اغلب با هیجانات زودگذر و علل پنهانی همراه بوده و بعداً منجر به پشیمانی شده است.
حالا اگر کسی پیدا شود که شما را از این اشتباهات آگاه کند و بگوید که این اشتباهات قابل پیشبینی هستند، علل مخفی شده پشت آنها قابل شناسایی است چه می کنید؟ حداقلش این است که می توانید مطمئن شوید مقدار اشتباهاتتان خیلی کم خواهد شد و حرکتتان در راه موفقیت، راحتتر از همیشه خواهد بود.
شخصی که مقرر است شما را از نیروهای پنهان تأثیر گذار برنحوه تصمیم گیری تان آگاه کند، دنیل آریلی نویسنده کتاب «نابخردی های پیشبینی پذیر» یا Predictably Irrational است. وی در کتاب توضیح می دهد چطور تصمیم های هر انسانی سیستماتیک و قابل پیشبینی است و رفتارهای به ظاهر بی مفهوم افراد، چه معناهایی به دنبال دارد. خواندن این کتاب نه تنها در خودشناسی به شما کمک می نماید، بلکه شناخت اطرافیان و چیزهایی را که در ذهن شان می گذرد هم آسان خواهد نمود.
۲. بی شعوری

کتاب بیشعوری (بی شعوری) تنها یک کتاب ساده نیست که نویسنده قصد داشته باشد قدرت طنازی اش را به رخ خواننده بکشاند. کسانی که این کتاب را خریده یا دانلود کرده اند، می دانند که خاویر کرمنت، نویسنده آن در بخشی از زندگی اش متوجه شده بدون اینکه بداند یک بی شعور بوده و سپس خودش را تغییر داده است. این کتاب نه تنها به شناخت دیگران، بلکه به شناخت بیشتر خود هم کمک می نماید و مانع از قرار گرفتن خواننده در یک سیکل معیوب رفتاری می شود. پیشنهاد می نماییم نسخه pdf این کتاب را از راه خرید اینترنتی تهیه کنید، روی گوشی یا تبلت تان داشته باشید و هر بار که به آن نیاز داشتید، کتاب را باز کرده و با خواندنش خودتان را آرام کنید.
۳. تاثیر؛ روانشناسی فنون قانع کردن دیگران
موفقیت رابطه مستقیمی با قدرت شما در جلب نظر و قانع کردن دیگران بعنوان مشتری، کارمند یا حتی دوستان تان دارد. رابرت بی سیالدینی نویسنده کتاب تأثیر یا Influence: The Psychology of Persuasion، یک روانشناس اجتماعی است که بیشتر از سه سال روی روش های قانع کردن دیگران و تأثیر گذاشتن روی آنها کار کرده است و پس از تحقیقات مختلف متوجه شده که الگوهای تأثیر گذاری روی مردم از شش اصل خارج نیست. او عصاره این شش اصل را در کتابش که خوشبختانه به فارسی هم ترجمه شده و به چاپ رسیده است، در دسترس خواننده قرار داده است. ازاین رو اگر شغل تان به صورت مستقیم یا غیر مستقیم با تأثیر گذاری روی دیگران سر و کار دارد و باید بتوانید جواب «بله» را از آنها بگیرید، فرصت را از دست ندهید و کتاب «تاثیر؛ روانشناسی فنون قانع کردن دیگران» را مطالعه کنید.
۴. اثر مرکب

یکی از بهترین کتاب هایی که طی سال های اخیر به موفقیتی بزرگ دست پیدا کرده است، کتاب «اثر مرکب» نوشته دارن هاردی است. دارن هاردی که خودش فردی بسیار موفق و ثروتمند است، اثر مرکب را بعنوان یک راهنمای کامل و جامع رسیدن به موفقیت نوشته و در دسترس علاقمندان قرار داده است.
در این کتاب شما با تمرین های بسیار ساده و عملی روزانه متوجه قدرت عادت هایتان خواهید شد و می توانید کم کم آنها را تغییر دهید و مسیرتان را به سمت موفقیت باز کنید. هاردی تاکید دارد که می توان در طول هر روز روی عادت های مثبت هر چند کوچک تمرکز کرد و پس از مدتی از ترکیب نتایج مثبت این عادت ها به موفقیت هایی در زمینه های بزرگتر زندگی رسید. از آنجایی که اثر مرکب کتابی است که می توان بعنوان یک اثر مرجع مرتب به آن مراجعه نمود و با مطالعه باردیگر آن قوانین را در ذهن زنده نگه داشت؛ پیشنهاد می کنیم کتاب صوتی اثر مرکب را دانلود کنید. با این کار می توانید در هر شرایطی شامل انجام کارهایی که به تمرکز زیادی نیاز ندارند، به قواعد کتاب گوش کرده و آنها را ملکه ذهن تان کنید.
۵. قدرت تفکر بدون فکر
آیا از اینکه به صورت ناگهانی و بدون فکر کردن کافی جواب مثبت می دهید و تصمیم می گیرید، خسته شده اید؟ اگر این طور است، اولاً بدانید تعداد افرادی که مثل شما هستند، کم نیست. در مرحله دوم آگاه باشید که این رفتار شما قابل کنترل است و در مرحله سوم بدانید که برای کنترل این رفتار نیازی به کارهای خیلی عجیب ندارید، بلکه می توانید با خواندن یک کتاب، «قدرت تفکر بدون فکر» خودتان را از مخمصه تصمیم های نادرست آنی نجات دهید. مالکوم گلدول نویسنده The Power of Thinking without Thinking به شما آموزش می دهد که بتوانید در لحظه بدون آنکه خطا کنید و زمان را از دست دهید، فکر کرده و تصمیم بگیرید. او آموزش می دهد که کدام یک از تصمیم های غریزی ارزش حساب شدن دارند و کدام را باید دور انداخت. با خواندن این کتاب می توانید مراقبت بیشتری از خودتان و تصمیم هایتان داشته باشید و سریع تر در راه موفقیت حرکت کنید.
این مطلب، یک خبر آگهی بوده و خبرگزاری مهر در محتوای آن هیچ نظری ندارد.


منبع:

1399/05/18
15:58:59
5.0 / 5
2435
تگهای خبر: اینترنت , دانلود , سیستم , كتاب
این پست جاوید شو را پسندیدید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
لینک دوستان جاوید شو
جاوید شو جاوید شو