توسط موسسه فرهنگی سروش مولانا

دوره شرح مقالات و غزلیات شمس تبریزی به صورت مجازی

دوره شرح مقالات و غزلیات شمس تبریزی به صورت مجازی

به گزارش جاوید شو دوره شرح مقالات و شرح غزلیات شمس تبریزی به صورت مجازی در موسسه فرهنگی سروش مولانا برگزار می گردد.به گزارش جاوید شو به نقل از مهر، دوره آموزشی شرح غزلیات شمس تبریزی با شرح یک یا دو غزل، در هر هفته صورت خواهد گرفت. این غزل ها از پیش مشخص خواهد شد تا علاقه مندان بتوانند در باره آنها بیاندیشند. مدرس این دوره دکتر سید امیر اکرمی است و از روز یکشنبه ۵ مردادماه روزهای یکشنبه ساعت ۱۸: ۰۰ الی ۱۹: ۳۰ به صورت برخط (آنلاین) برگزار می گردد.
همچنین در دوره شرح مقالات شمس تبریزی با این ایده که کتاب های مولانا تفسیر گفته های شمس است و مقالات شمس روشنگر بیانات مولانا، تلاش بر این است که آثار این دو در پرتو اندیشه های یکدیگر بررسی شود. در کلاس مقالات شمس تبریزی، کتاب مبنا «مقالات شمس تبریزی»، تصحیح دکتر محمدعلی موحد است.
پرسش اصلی که در این خوانش پی گرفته می شود، پرسش های هستی شناسانه، انسان شناسانه، و معرفت شناسانه خواهد بود. از آنجایی که این دوره مبتنی بر متن بوده و بر مبنای نظم کتاب پیش می رود علاقه مندان می توانند از هر زمانی که وارد دوره می شوند بر مبنای متن مورد تدریس با فرایند کلاس همراه شوند.
مدرس این دوره سودابه کریمی است و شروع دوره از سه شنبه ۷ مردادماه سه شنبه ها ساعت ۱۸: ۰۰ الی ۱۹: ۳۰ به صورت برخط (آنلاین) برگزار می گردد.
سودابه کریمی دارای تالیفاتی همچون «بانگ آب؛ دریچه ای به جهان نگری مولانا» و «حجره خورشید، شرحی بر مقالات شمس تبریزی» است و کتاب های «اسلام و مدرنیته» و «در باب دین: معنا، رویکرد و آینده» با ترجمه این مولاناشناس کشورمان انتشار یافته است.. همینطور دکتر سید امیر اکرمی دارای دکترای فلسفه دین از دانشگاه مک گیل کاناداست و سابقه تدریس در دانشگاه ییل و ایسترن منونایت آمریکا، موسسه المهدی بیرمنگام و مؤسسه‌ی حکمت و فلسفه ایران و دانشکده الهیات و معارف اسلامی دانشگاه تهران را داراست و دارای کتاب و مقالات بسیار در حوزه عرفان و فلسفه است.
علاقه مندان جهت شرکت در این دوره ها با شماره 88253719 تماس بگیرند یا به کانال موسسه به نشانی @sorooshemewlana یا سایت به نشانی www.lms.rumi.ir رجوع کنند.


منبع:

1399/04/26
13:37:21
5.0 / 5
2868
تگهای خبر: آنلاین , شركت , فرهنگ , كتاب
این پست جاوید شو را پسندیدید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
جاوید شو جاوید شو