بنیانیان در برنامه بدون خط خوردگی مطرح كرد؛

مدیران فرهنگی، حوزه فرهنگ را محدود می كنند

مدیران فرهنگی، حوزه فرهنگ را محدود می كنند

جاوید شو: رئیس كمیسیون فرهنگی شورای عالی انقلاب فرهنگی اظهار داشت: هر كه در هر نهادی، مدیریتی در حوزه فرهنگ می گیرد، تلاش می كند محدوده كوچكی برای خود تعریف كند، به همین جهت مدیریت فرهنگی به حاشیه می رود.



به گزارش جاوید شو به نقل از مهر، برنامه «بدون خط خوردگی» با مبحث عملكرد مدیران فرهنگی در حوزه فرهنگ و برآورده نشدن انتظارات رهبر معظم انقلاب؛ با حضور حسن بنیانیان رئیس كمیسیون فرهنگی شورای عالی انقلاب فرهنگی از آنتن رادیو گفتگو پخش گردید.
بنیانیان در آغاز این برنامه با اشاره به اینكه مبحث فرهنگ، امر پیچیده ای است، اظهار داشت: تعاریف زیادی برای فرهنگ وجود دارد و این مورد سبب شده شناسایی نقش و ساختار نهادها و سازمان ها در تحولات فرهنگی ناشناخته بماند. بعد از انقلاب، یك نظام استكباری در حال تلاش است كه فرهنگ كشور را تحت تاثیر قرار دهد و این مورد سبب شده با بزرگنمایی نقشه های آنها و واگذاری مسئولیت به یكدیگر، از خودمان رفع تكلیف كرده ایم. هر كدام از نهادهای فرهنگی و غیر فرهنگی، در فرهنگ نقش ایفا می كنند اما نقش خودشان را جزئی می بینند.
وی اضافه كرد: پیش از انقلاب هم به صورت طبیعی، همه فسادها را روی نظام سیاسی و شخص شاهان متمركز می كردیم اما الان به واسطه اینكه مردم سالاری داریم، نقش فرهنگ عمومی در شكل گیری هرم سیاسی نقش برجسته ای است و همه افراد جامعه در تحولات فرهنگی، آگاهانه و ناخودآگاه نقش ایفا می كنند.
رئیس كمیسیون فرهنگی شورای عالی انقلاب فرهنگی در ادامه اظهار داشت: هر كسی در هر نهادی، مدیریتی در حوزه فرهنگ می گیرد، تلاش می كند محدوده كوچكی را برای خودش تعریف كند و به همین جهت مدیریت فرهنگی به حاشیه می رود و هنرمندان هم احساس مسئولیت كافی و لازم را نمی كنند چون سیستم عاملانه ای هم وجود ندارد كه افراد بتوانند میزان تاثیر خودشان را به صورت علمی شناسایی كنند.
بنیانیان اظهار داشت: رهبر معظم انقلاب حدود ۱۵ سال پیش در قالب مهندسی فرهنگی، تلاش كردند این مورد جا بیافتد كه همه افراد در جامعه در تحولات فرهنگی مداخلات مستمر دارند. گستردگی فرهنگی بسیار زیاد است و حتی وقتی یك قانونی اقتصادی هم مصوب می نماییم، در فرهنگ اثر گذاشته ایم. رهبر انقلاب تاكید داشتند، برای همه طرح های بزرگ در همه حوزه ها، پیوست فرهنگی داشته باشیم.
وی درباره نقش شورای عالی انقلاب فرهنگی هم اظهار داشت: در راس شورای عالی انقلاب فرهنگی روسای جمهور هستند و آن قدر مشكلات اقتصادی و سیاسی كوتاه مدت و روزمره دارند كه نمی خواهند و نمی توانند به مسائل فرهنگی كه در دراز مدت آثار آن ظاهر می شود، بپردازند.

1397/09/20
13:54:46
5.0 / 5
4498
تگهای خبر: برنامه , فرهنگ , هنر , هنرمند
این پست جاوید شو را پسندیدید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
جاوید شو جاوید شو