آغاز نهمین جشنواره مد و لباس فجر

آغاز نهمین جشنواره مد و لباس فجر

جاوید شو: نهمین جشنواره بین المللی مد و لباس فجر شروع شد.


به گزارش جاوید شو به نقل از ایسنا، نهمین جشنواره بین المللی مد و لباس فجر بعدازظهر امروز پنجشنبه ۲۴ بهمن ماه با حضور علی اصغر معاون حقوقی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و مرضیه شفاپور دبیر كارگروه ساماندهی مد و لباس كشور و همین طور سفیر اندونزی در مجتمع نمایشگاهی بوستان گفتگو راه اندازی شد.
این مراسم با بریدن روبانی كه همچون صنایع دستی استان گلستان است؛ شروع شد. همین طور مشابه همین روبان بطور قاب شده به سفیر اندونزی از طرف كارگروه مد و لباس هدیه داده شد.
در آئین افتتاحیه این رویداد دبیران، هیئت داوران و ستاد اجرایی نهمین جشنواره بین المللی مد و لباس فجر و جمع كثیری از فعالان عرصه مد و لباس كشور حضور داشتند.
نهمین جشنواره بین المللی مد و لباس فجر در دو بخش رقابتی و غیررقابتی انجام می شود. در بخش رقابتی از میان هفت هزار و ۷۳۴ اثر رسیده به دبیرخانه جشنواره، منتخبان آنها به تشخیص هیئت ارزیاب و انتخاب، در طول مدت برگزاری جشنواره در معرض دید عموم علاقه مندان قرار گرفته و مورد داوری نهایی قرار خواهند گرفت.
از میان مجموع آثار رسیده به دبیرخانه، آمار تفكیكی هر بخش به شرح زیر است:
ـ بخش علمی و دانشگاهی؛ ۱۵۳ پایان نامه و مقاله
ـ بخش طراحی پارچه و روسری؛ بالغ بر ۳۰۵ اثر
ـ بخش تصویرسازی و طراحی لباس؛ یك هزار و ۳۲۱ اثر
ـ بخش مجموعه سازی؛ بالغ بر ۷۰ اثر
ـ بخش عفاف و حجاب؛ ۳۱۶ اثر
ـ بخش پوشش سر؛ ۵۱۲ اثر(۱۶۲ اثر فیزیكی)
ـ بخش لباس بانوان؛ دوهزار و ۶۱۴ اثر شامل ۸۰۹ اثر در بخش لباس اجتماع بانوان، ۸۰۵ اثر در بخش لباس مجلسی و بالغ بر یك هزار اثر در بخش لباس كاربردی
ـ بخش لباس آقایان؛ ۳۰۶ اثر شامل ۲۲ اثر لباس اجتماع و ۸۴ اثر لباس مجلسی و ۲۰۰ اثر لباس كاربردی
ـ بخش كیف و كفش؛ بالغ بر ۴۰۰ اثر
ـ بخش زیورآلات؛ بالغ بر ۸۰۰ اثر به دبیرخانه این دوره از جشنواره رسیده است.
از میان آثار رسیده به جشنواره این تعداد از آثار در بخش های مختلف جشنواره به نمایش درآمده و در معرض دید عموم قرار گرفته اند:
ـ بخش علمی و دانشگاهی؛ ۹۵ اثر در بخش پایان نامه، ۵۲ اثر در بخش مقالات
ـ بخش طراحی پارچه و روسری؛ بالغ بر ۶۵ اثر در بخش طراحی پارچه
ـ بخش تصویرسازی لباس؛ ۹۰ اثر
ـ بخش مجموعه سازی؛ ۲۸ مجموعه
ـ بخش عفاف و حجاب؛ ۳۱۶ اثر
ـ بخش پوشش سر؛ ۱۰۴ اثر
ـ بخش لباس بانوان؛ ۱۰۸ اثر در بخش لباس اجتماع بانوان، ۱۰۵ اثر در بخش لباس مجلسی و ۲۰ اثر در بخش لباس كاربردی
ـ بخش لباس آقایان؛ به سبب نرسیدن آثار به حد نصاب، نمایش آثار در این بخش منتفی شد.
ـ بخش كیف و كفش؛ ۱۲۰ اثر در بخش كیف و ۱۵۰ اثر در بخش كفش
ـ بخش زیورآلات؛ ۲۰۰ اثر شامل ۱۵۰ طرح و ۵۰ اثر فیزیكی


به گزارش جاوید شو به نقل از ایسنا، در بخش غیر رقابتی نیز جشنواره مد و لباس، مؤسسات و برندهای حوزه مد و لباس كشور در چارچوب برگزاری غرفه حضور دارند كه هر یك آخرین دستاورد و محصولات خودرا در حوزه مد و لباس به معرض نمایش گذاشته اند.
برگزاری كارگاه های آموزشی، نشست ها و همین طور برگزاری پنل های تخصصی و گفت وگوی كارشناسی در حوزه مد و لباس كشور همچون دیگر بخش های این جشنواره است كه از طرف ستاد برگزاری جشنواره برنامه ریزی شده است.این دوره از جشنواره مد و لباس فجر در بخش بین الملل پذیرای طراحان و فعالان این عرصه از ۹ كشور جهان شامل بنگلادش، افغانستان، اسلوونی، تركیه، عراق، عمان، ایتالیا، هندوستان و اندونزی است كه با رویكرد پژوهش محور و بمنظور بهره گیری از ظرفیت های بین الملل و تأثیرگذاری الگوهای اسلامی و ایرانی در دنیا خصوصاً كشورهای مسلمان، نمایندگان آنها در این دوره از جشنواره حضور دارند.
نهمین جشنواره بین المللی مد و لباس فجر تا ۲۹ بهمن در بوستان گفتگو دایر است و علاقه مندان می توانند هرروز از ساعت ۱۰ تا ۲۰ از آثار و غرفه های برپاشده در این رویداد، بازدید كنند.منبع:

1398/11/26
15:19:58
5.0 / 5
4424
این پست جاوید شو را پسندیدید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۱
جاوید شو جاوید شو